Mynet Trend

Rüyada hurma görmek ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada hurma görmek ne demek, ne anlama gelir?

İçindekiler

 • Rüyada Hurma Görmek
 • Rüyada Hurma Ağacı Görmek
 • Rüyada Hurma Fidanı Görmek
 • Rüyada Hurma Dağıttığını Görmek
 • Rüyada Hurma Görmek veya Yemek
 • Rüyada Hurma Paketi Görmek
 • Rüyada Hurma Koparıp Yemek
 • Rüyada 2 Tane Hurma Görmek
 • Rüyada 3 Tane Hurma Görmek
 • Rüyada 4 Tane Hurma Görmek
 • Rüyada Hurma ve Zeytin Görmek

Hurma, özellikle dini kaynaklarda hayırlarına çokça atıf yapılan bir yiyecektir. Peki rüyada hurma görmek ne demek, ne anlama gelir? Sizler için cevapladık.

Özellikle ramazan aylarında sofraların tatlı konuklarından biri olan hurma ile ilgili İslami kaynaklarda pek çok olumlu rivayet mevcuttur. Ayrıca Peygamber Efendimizin de son derece sevdiği bir yiyecek olduğu ifade edilen hurmanın vücut sağlığı açısından faydalarından da bahsetmek mümkündür. Bunlara ek olarak hurma, rüyalarda görülebilen önemli imgeler arasındadır. Yazımızın devamını inceleyerek "Rüyada hurma görmek ne demek, ne anlama gelir?" gibi sorulara verilen cevapları görebilir, rüyanız hakkında bir yoruma ulaşabilirsiniz.

Rüyada Hurma Görmek

Rüyada hurma görmek pek çok rüya tabirinde olumlu bir imge olarak ele alınır. Özellikle dini kaynaklar rüyada hurma görmenin son derece hayırlı bir motif olduğunu vurgular. Bu kaynaklara göre rüyada görülen hurma, Müslümanlar için yararlı olacak işler yapmak, ilim öğrenmek ya da Kur'an-ı Kerim'i hakkıyla okumak gibi anlamlara gelir. Ayrıca çeşitli tabirlerde hurma görmenin helal kazanç, hayırlı bir evlilik gibi müjdeli olaylara işaret ettiği de söylenir.

Ayrıca çeşitli kaynaklara göre rüyada hurma görmek bereket anlamına da gelir. Dolayısıyla rüyasında hurma gören kişinin işlerinin bereketleneceği ve daha fazla kazanç elde edeceği yorumu yapılır. Öyle ki rüya sahibinin kısa bir sürede kimseye ihtiyacı olmayan, kendi ayakları üzerinde sağlam bir biçimde durabilen bir kimse haline geleceğine inanılır.

Bunlara ek olarak rüyada hurma görmek, hurmanın nasıl bir durumda olduğuna bağlı olarak da tabir edilir. Bu doğrultuda taze hurma imgesi genellikle ticari anlamda bir kazanç olarak ele alınır. Ayrıca taze hurma hasta kimseler için şifa anlamına da geliyor olabilir. Görülen hurma yaş ise bu tür bir rüyanın helal kazanç anlamına geldiği rivayet edilir. Nitekim rüyada hurmayı başkasına da ikram ediyorsanız bir ortaklık olarak düşünmek de mümkündür.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma ağacı görmek de son derece hayırlı tabirlere sahiptir. Genellikle bu tür bir rüya son derece hayırlı bir evlat sahibi olunacağına yorulur. Ayrıca rüya sahibinin ilim ve irfanda ilerlemesi de söz konusu olabilir. Ancak hurma ağacını kestiğini görmek tam aksi bir biçimde ele alınır. Pek çok rüya tabiri kaynağı, rüyasında hurma ağacı kestiğini gören kimsenin maalesef evlat acısı yaşayabileceği hususunda ittifak eder. Hurma ağacını silkelemek ise sıkıntı ve dertlerden kurtulma alameti olarak ele alınır. Ayrıca rüyasında hurma ağacını silkeleyen bir kimse gerçek hayatta bol kazanç sağlayabileceği iş fırsatları ile karşılaşabilir.

Rüyada Hurma Fidanı Görmek

Rüyada görülen hurma fidanı imgesi kişinin daima bela ve musibetlerden uzak kalacağı şeklinde ele alınır. Pek çok rüya yorumcusu, rüya sahibine Allah'ın yardım edeceği yorumunda bulunur. Bu sayede özellikle bir hastalıkla mücadele ediyorsanız sabretmeniz halinde şifa bulacağınız yorumu yapılır. Benzer şekilde rüya sahibine her sıkıntısına karşı Allah'a dua etmesi ve sabretmesi tavsiyesi verilir.

Günümüze daha yakın kaynaklar ise rüyada hurma fidanı görmek motifini farklı bir biçimde ele alır. Bu kaynaklara göre böyle bir rüyanın anlamı daha çok sevdiğiniz bir insana yeterince ilgi göstermemeniz ile ilgilidir. Dolayısıyla rüya tabircileri rüya sahibine sevdikleri ile daha fazla vakit geçirmesi tavsiyesinde bulunur.

Rüyada Hurma Dağıttığını Görmek

Rüyada hurma dağıtmak genellikle verimli bir ortaklığın habercisidir. Dolayısıyla rüya sahibinin karlı bir ortaklık neticesinde büyük ticari kazançlar sağlayacağı düşünülür. Ayrıca rüyada hurma dağıttığını görmek arkadaş, akraba ve yakınların bir araya gelmesi olarak da değerlendirilebilir. Bu yoruma göre ise bir yakınınızın düğünü ya da tam tersi hastalanması gibi insanları bir araya toplayacak farklı bir sebebin ortaya çıkması beklenir.

Rüyada Hurma Görmek veya Yemek

Rüyada hurma yemek genellikle mevsime göre ele alınır. Bu doğrultuda mevsiminde hurma yemenin şifa ya da bereket gibi anlamlara geldiği rivayet edilir. Ayrıca rüyasında hurma yiyen bir kimsenin Allah yolunda hayırlı işler yapması beklenir. Buna ek olarak rüyada olgun hurma yemek, karşılaşılacak tatlı sözlere işaret eder. Rüya sahibinin dinden uzak bir yaşam sürüyor olması halinde kalbinin yavaşça İslam'a döneceği yorumu da yapılır.

Rüyada Hurma Paketi Görmek

Rüyada hurma paketi görmek ya da satın almak da pek çok rüya tabiri kaynağında helal kazanç olarak yorumlanır. Rüya sahibinin helal yollarla büyük bir ticari kazanç elde etmesi beklenir. Ayrıca kimi kaynaklara göre bu rüya tutumluluk anlamına da gelir.

Rüyada Hurma Koparıp Yemek

Rüyasında hurma ağacından hurma toplayan ya da koparıp yiyen bir kimsenin benzer bir biçimde büyük karlar elde etmesi beklenir. Pek çok rüya tabircisi elde edilen kazancın alın teriyle olacağı yorumunda bulunur.

Rüyada 2 Tane Hurma Görmek

Rüyada 2 tane hurma görmek daha çok yoksulluğa yorulan bir alamettir. Bu doğrultuda rüya sahibine haline isyan etmemesi ve sabretmesi tavsiyesinde bulunulur. Ayrıca özellikle yeni hamile kalmış bir kadının bu tür bir rüya görmesi halinde ikiz çocuk sahibi olabileceği yorumu yapılır.

Rüyada 3 Tane Hurma Görmek

Rüyada 3 tane hurma görmek genellikle sağlıkla ilgili bir biçimde ele alınır. Rüya sahibinin uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olacağı yorumu yapılır.

Rüyada 4 Tane Hurma Görmek

Özellikle dini kaynaklar rüyasında 4 hurma gören kimselere oruç tutmaları tavsiyesinde bulunur. Rüya günümüz kaynaklarında benzer bir biçimde sağlık ile ilgili bir şekilde değerlendirilir. Ancak dini kaynaklar bu tür bir rüyadan sonra oruç tutan kişinin büyük bir mükafata erişeceğini ifade eder.

Rüyada Hurma ve Zeytin Görmek

Rüyada hurma ve zeytin görmek genellikle duaların kabul edilmesi ve kişinin muradının hasıl olacağı şeklinde ele alınır. Özellikle dini kaynaklar bu tür bir rüya gören kimselere sıkça Kur'an-ı Kerim okumaları ve Allah'a dua etmeleri yönünde tavsiyelerde bulunur. Buna ek olarak rüyada hurma ve zeytin görmek son derece uyumlu bir çifte de delalet eder. Dolayısıyla yakın zamanda oldukça mutlu bir ilişkiye başlamanız muhtemeldir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön