MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Şarkıcı Gülşen olayı nedir, tutuklandı mı? Şarkıcı Gülşen, İmam Hatip Liseliler için ne dedi? Gülşen'den açıklama geldi!

Gülşen konser esnasında sahnede İmam Hatip Liseliler için söylediği sözler sebebiyle gündem oldu. Ünlü şarkıcı hakkında basındaki haberlerin ardından flaş bir gelişme yaşandı. 'Gözaltı kararı' haberlerinin ardından birçok kişi internette "Şarkıcı Gülşen olayı nedir, gözaltı kararı mı verildi?", "Şarkıcı Gülşen, İmam Hatip Liseliler için ne dedi?" soru ve konu başlıklarını araştırıyor. Son dakika gelişmesine göre ünlü şarkıcı gözaltına alındı. Konuyla alakalı, açıklama yaptı.

Şarkıcı Gülşen, İmam Hatipliler ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle gündem oldu. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği de dahil olmak üzere açıklamalar peş peşe geldi. Peki, şarkıcı Gülşen olayı nedir, gözaltına mı alındı? Şarkıcı Gülşen, İmam Hatip Liseliler için ne dedi?

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

gulsen2

ŞARKICI GÜLŞEN OLAYI NEDİR?

Şarkıcı Gülşen, geçtiğimiz Nisan ayında verdiği bir konserdeki sözleri sosyal medyada gündem oldu. Gülşen'in bir kişiyle ilgili olarak "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde" dediği duyulurken, o anlarda çekilen bir video ise sosyal medyada paylaşıldı. Gülşen'in bu sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

gulsen3

ŞARKICI GÜLŞEN İÇİN GÖZALTI KARARI MI VERİLDİ?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Gülşen hakkında, hakkında imam-hatip liselilere yönelik sözleri nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatmıştı.

gulsen4

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen'in konser verdiği sırada sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar verdi.

gulsen1

Başsavcılıkça, şarkıcı Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmesi talimatı da verildi.

AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla alakalı açıklama yapan ünlü şarkıcı şu ifadeleri kullandı:

"Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım."

TUTUKLANDI MI?

Son gelişmelere göre şarkıcı Gülşen hakkında "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçundan gözaltı kararı verilmesinin ardından gözaltına alınmıştı.

Cumhuriyet Savcılığında ifade eden Gülşen, ardından ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Gülşen mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

En Çok Aranan Haberler