YURTHABER

Şehit yakınları ve gazilere hastanede özel hizmet

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde şehit yakınları ve gazilere hastanedeki işlemlerinde yardımcı olmak amacıyla oluşturulan hizmet biriminin açılışı yapıldı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde şehit yakınları ve gaziler için destek birimi açıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, açılışta yaptığı konuşmada, birimin amacının, gaziler ve şehit yakınlarının hastanedeki işlerini kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Gaziler ve şehit yakınlarının hastanede ilk uğrayacakları yerin destek birimi olacağını belirten Kızılay, şöyle konuştu:

"Birimimiz gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın randevularını takip edecek ve tetkiklerini kolayca yapmalarını sağlayacaktır. Onları burada misafir edip, çay ikram edeceğiz. Şehit yakınları ve gazilerimiz başımızın tacı, bu ülkenin kahramanlarıdır. Şehitlerimizin bize emaneti olan yakınlarına en iyi hizmeti vermek bizim görevimiz. İyi hizmet verirken bunu da hızlı vermek istiyoruz. Amacımız, onları bekletmeden hizmet vermek. Eğer beklemek gerekiyorsa da burada çayını içerek, rahat ferah bir ortamda kısa süre onları misafir edeceğiz."

Destek birimi sorumlusu gazi Serdal Koç ise birimin kurulacağını duyduğunda çok mutlu olduğunu söyledi.

Şehit ve gazilerin bu ülke için bedel ödediğini aktaran Koç, "Dışarıdan gelen, köylerden gelen şehit analarımız oluyor. Onlara hizmet noktasında böyle bir birim açıldı. Bizler de elimizden gelen hassasiyeti göstereceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Kızılay, açılışın ardından gaziler ve şehit yakınlarıyla sohbet etti.