SPOR

Şenol Güneş fena patladı! ''Ben korkağın tekiyim zaten!''

A Milli Futbol Takım teknik direktörü Şenol Güneş, Andorra maçı çok sert açıklamalarda bulundu. Güneş, İzlanda maçında oynanan futbolun eleştirilmesiyle ilgili olarak, "Evet İzlanda maçından çekiniyordum. Yazabilirsiniz, korkuyordum. Ben korkağın tekiyim zaten! Korkarak buraya geldim. Korkmayarak gidenleri de görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş fena patladı! ''Ben korkağın tekiyim zaten!''

EURO 2020'ye katılmayı garantileyen A Milli Futbol Takımımızın eleme grubunun son maçında Andorra ile deplasmanda oynayacağı mücadele öncesi teknik direktörü Şenol Güneş, düzenlenen basın toplantısında çok sert ifadeler kullandı.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIP MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ"
İlk olarak Andorra basının sorularını yanıtlayan Şenol Güneş "Buradan kazanarak mutlu bir şekilde ayrılmak istiyoruz. İnşallah güzel maç olur ve kazanırız. Andorra nüfus olarak küçük bir ülke. Burada da futbol heyecanı olduğu için iyi bir takım çıkardılar. Şimdi ilk defa grup sonunculuğundan kurtulmak için olağanüstü çalışıyorlar. Savunmayı iyi yapan bir takım. Sahamızda onlara karşı zor kazandık. Daha çok oyunu bozan, temaslı oynayan bir takımdı. Yine aynı şeyleri bekliyoruz. Sadece bize değil birçok takıma zorluk çıkardılar. Ciddiye alınacak bir rakip. Elimizden gelen gayreti gösterip maçı kazanmak istiyoruz" dedi.

"BEN KORKAĞIN TEKİYİM ZATEN!"
"İzlanda maçından sonra hangi duygularla uyandınız? Hala 18 yıl önceki sırma saçlı Şenol Güneş'in heyecanını taşıyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Şenol Güneş "Saçlar beyazladı, döküldü. Kırıldık, sevindik, üzüldük hepsi oluyor. Yani bunlar olacak, tecrübemiz var. Ama hiçbir şey, ilk olan gibi olmuyor. Evet İzlanda maçından çekiniyordum. Yazabilirsiniz, korkuyordum. Ben korkağın tekiyim zaten! Korkarak buraya geldim. Korkmayarak gidenleri de görüyoruz. Çocukluğumdan bu yana hiçbir şeyden korkmadım. Ama bu cesaretimi delice kullanmadım. Hep akılla, bilgiyle, çalışmayla değerlendirdim. Ama İzlanda maçından kötü bir sonuçla gelseydik bu karşılaşmanın çok daha kötü şartlarda oynanacağını, gerginlik içinde bir sürprizle de her şeyin yıkılabileceği bir dönem geçireceğimizi düşündüm. Evet o korkum vardı. Onun için orada bitirmek gerekiyordu. Üzülenler üzülmeye devam etsinler. Sevinenler çok sayıda var, birlikte sevinebiliriz" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 89 yorum
Sen bence turkiyenin tek en iyi türk teknik direktörü sun bazıları gibi lobinde yok ve bazıları gibi medyanda ona sorulması gereken soruları soramaz iken sana neler denildiğini biliyor bu ülke bırak hocam kim ne olduğunu ıyi biliyor
@recep_sahin_h1 bence fatih tende en iyi hoca....
Adam resmen cevabı yapıştırmış.. demiş ki korkmadan gidenleri de gördük.. imPARAtor ne laf vurmuş şenol hocam sana
@recep_sahin_h1 hangi kulüp takımıyla avrupa da kupa almış ki, fatih terim den iyi hoca olamaZ.
@recep_sahin_h1 Yanılıyorsun Recep.
@recep_sahin_h1 Fatih Terim Lucescunun ekmeğini yedi. Daha sonra ki başarılarınıda gördük pardon göremedik
@recep_sahin_h1 eziklik
berabere kalsan da ikincisin, yenilsen de ikincisin ama yenersen lidersin bu durumda bi insan neden 9 defansif oyuncuyla oynar
biri bu arkadaşa açıklasın İzlanda maçında yenilseydin bu maçı mutlak kazanmak zorunda kalacaktır ,puan kaybında elvedaaa diyecekti.
@cakmak_yildiray_1977 Futbol bu ya! İzlanda'ya yenildiydin vede büyük bir aksilikle Andorra'ya da yenildin ne oldu? oldu ikinci İzlanda; o gitti! sen hem sona hemde dona kaldın vede oldun üçüncü elendin. Bugün bu başarıya laf edenler yarın o halde Avrupa'ya gidememe karşısında neler derlerdi neler? asarlardı adamı asarlar.. kimsede ipten almazdı..
ızlanda maçındaki 9 defans oyuncusunu say bakalım kimlermiş. Sayamazsan millet sana sayar ama
boş ver konuşan konuşsun sen istediğimizi verdin ya gerisi laf bırak ta konuşsunlar meme verilen bebe susar bilirsin ama memesi düşünce ağlar turu geçti mi takım geçti gerisi laf yanlızca bazıları için dedikodu önemlidir dedikodu yapacaksın ki zaman işlesin polemik olacak ki insanların aklı karışsın söyleneni önemli zannetsinler futbolu bilenler sonuca memnun mu memnun gerisi laf önümüze bakalım bende şunu sorayım acaba kendileri kaç tane yabancı kanalda yorumları gündeme geldi sormalı konuşarak maç alınmıyor düşünerek tur geliyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler