YURTHABER

Sevgilisine tecavüz etti, kedisini rehin aldı

Alanya'da kız arkadaşı M. Ç. Ö.’ye tecavüz eden, daha sonra şikayetçi olmaması için kedisini kaçıran Erol Ergündüz 11 yıl ceza aldı.

Sevgilisine tecavüz etti, kedisini rehin aldı

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde kız arkadaşı 27 yaşındaki M. Ç. Ö.’ye tecavüz eden, daha sonra şikayetçi olmaması için ikna edip yemeğe çıkardığı sevgilisiyle tartışıp kedisini kaçıran Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) eski başkanı 47 yaşındaki Erol Ergündüz’e 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Olay, 30 Temmuz 2009 tarihinde meydana geldi. MÜTBİR eski başkanı Erol Ergündüz, sevgilisi M. Ç. Ö. ile birlikte, villasına geldi. Evde bir süre alkol aldıktan sonra sevişmek isteyen Erol Ergündüz, M. Ç. Ö.’nün karşı çıkmasına rağmen zorla cinsel ilişkiye girdi. Kaçmak isteyen M. Ç. Ö., Erol Ergündüz’ü başına sert cisimle vurup yaraladı. Eve çağırdığı korumaları Numan Umar ve Yalçın Doğan’ın yardımı ile alıkoyduğu M. Ç. Ö.’yü şikâyetçi olmaması için ikna eden Ergündüz, daha sonra birlikte yemeğe çıktı.

İki kişi arasında yemekte yeniden tartışma çıktı. Sevgilisinin tuvalete gitmesini fırsat bilen Ergündüz, M. Ç. Ö.’nün yanından hiç ayırmadığı ’Köpük’ adlı kedisini alarak restorandan ayrıldı. Masaya dönen kadın, Ergündüz’ün çok sevdiği kedisini kaçırdığını öğrenince, doğrudan polis karakoluna giderek tecavüze uğradığını belirterek, şikâyetçi oldu. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan müteahhit Ergündüz, 2 yıldır tutuksuz yargılanıyordu.

Alanya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmaya, tutuksuz sanıklar Erol Ergündüz, Numan Umar, Yalçın Doğan ile mağdur sanık M. Ç. Ö.katılmadı. Cumhuriyet Savcısı’nın davaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü açıklamasından sonra mahkeme heyeti, Erol Ergündüz’e ’cinsel saldırı’, ’tehdit’ ve ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 11 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

M. Ç. Ö.’ye Ergündüz’ün 2 korumasını polis merkezinde tehdit ettiği gerekçesiyle 740 TL cezası verildi. Korumalar, Numan Umar ve Yalçın Doğan beraat etti.