Mynet Trend

         

Süs Havuzlarına Atılan Paralara Ne Oluyor?

Süs Havuzlarına Atılan Paralara Ne Oluyor?

Havuzlara, çeşmelere, rastgele su parçalarına para atma nedenimize ve bu havuzların yılda ne kadar para kazandığına bir göz atalım.

Süs havuzlarına para atacağınız büyülü seyahatinizden önce...

BUNU OKUMALISINIZ. Süs havuzlarına neden bozuk para attığımız üzerine Sun Sentinel'de yayınlanan bir yazı. Cidden ilginç:

Psikoterapist Fran Sherman az miktarlarda olsa da bir şeyler vermek, kişinin kendi isteklerini ve hayallerini gerçekleştirirken kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor:

"Havuza para atarken bir dilek tutuyorsunuz ve dilek tutarkan aklınızda olumlu düşünceler oluyor. Aklınızda olumlu düşünceler olması endorfin salınımını tetikler ve beynin farklı bölgeleri de bu iyi hissetme kimyasallarına uyum sağlar."

Artık neden havuzlara, çeşmelere, rastgele su parçalarına para attığınızı bildiğinize göre, şimdi bu havuzların yılda ne kadar para kazandığına bir göz atalım. Emin olun sandığınızdan daha fazla!

Bellagio'daki göl yılda 12.000 Dolar para yapıyor.

Review Journal Dergisinde anlatılana göre paranın toplanma şekli şöyle (biraz iğrenç gelebilir):

Bellagio Gölü birkaç ayda bir temizleniyor. Gölün tabanındaki her şeyi temizlemesi için dev bir vakum makinesi kullanılıyor. Parayı elekten geçirip ardından biraz havluyla beraber bir çimento karıştırıcısına koyuyorlar. Bu sırada gerçekleşen sürtünme bozuk paraları temizliyor.

Mall of America Alışveriş Merkezindeki süs havuzları ayda 2.000 Dolar kazandırıyor.

Bu para yardım kuruluşlarına ve kâr amacı gütmeyen kurumlara bağışlanıyor.

Kanada Parlementosu önündeki Centennial Flame Havuzu yılda 6.000 Dolar hasılat yapıyor. Yani günde ortalama 15 Dolar.

Küçük bir havuz için iyi bir gelir.

Roma'daki Trevi çeşmesi inanılmaz derecede kârlı. Günlük hasılat 3.200 Doları bulabiliyor (bozuk paralar havuzdan günlük olarak toplanıyor)

2002'de bir adam çeşmeden 1.000 Dolar para çaldı.

11 Eylül Hatıra Çeşmesine para atmamanız gerekse de 2014 yılında içinden 2.375 Dolar para çıktı.

ABD'nin çeşitli yerlerindeki Rainforest Kafelerindeki süs havuzları yılda 25.000 Dolar hasılat yapıyor. Toplanan paralar çevreyle ilgili çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanıyor.

Dünyanın en büyük süs havuzlarından biri olan Chicago'daki Buckhinkham Havuzu yılda sadece 200 Dolar hasılat yapıyor.

Bunun nedeni havuzun çok büyük olması. İnsanlar attıkları paranın nereye düştüğünü görmek istiyorlar ama Buckhingham Süs Havuzuna attığınız para havuzun derinliklerine gidiyor ve paranın düştüğü yeri göremiyorsunuz.

2014 yılında Disney World'deki süs havuzlarında 18.000 Dolar para elde edildi.

Elde edilen para kimsesiz çocukların bakımı için bağışlanıyor.

New York'taki Bryant Park'ın süs havuzu yılda 3.400 Dolar hasılat yapıyor. Yetkililer paranın bu paraları havuzdan toplama masrafları için parka bağışlandığını belirtiyorlar.

2011'de Pensilvanya'daki King of Prussia Alışveriş Merkezinin süs havuzundan 3.564 Dolar toplandı. Burası ABD'nin en büyük ikinci alışveriş merkezi.

Ve son olarak, küçük ölçekte bir süs havuzu. Palm Beach Uluslararası Havaalanındaki süs havuzları ayda 50 Dolar hasılat yapıyor.

İşte artık biliyorsunuz. Eğlenceliydi değil mi?

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön