SPOR

Tanju Çolak'a 4.5 yıla kadar hapis istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında eski Milli Futbolcu Tanju Çolak’ın da bulunduğu çeteye yönelik sürdürdüğü soruşturmayı tamamladı. Başsavcılık, aralarında Çolak’ın da bulunduğu 12 şüpheli hakkında Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtı. İddianamede ünlü futbolcunun. “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçundan 4.5 yıla yıla kadar hapsi istendi.

Tanju Çolak'a 4.5 yıla kadar hapis istemi

Hazırlanan iddianamede, şüpheli İsmail Altınok’un çete lideri olduğu, çete faaliyetlerini Başkent Oto Sanayi arkasında bulunan kendisine ait bir gecekondudan yönettiği savunuldu. Çetenin merkezi olduğu iddia edilen gecekondunun çevresinde yerleşim yerinin bulunmadığı, etrafının tel örgü ve brandalar ile çevrildiği, etrafının güvenlik kamerasıyla izlendiği belirtildi.

Çolak’ın eski bir futbolcu, şüpheli Erman Alaş’ın da eski bir polis olduğuna dikkat çekildi. Çolak için iddianamede, “Kişisel konumu itibari ile zengin olan ve dolandırılacak şahısları tespit ederek Silahlı Suç Örgütüne bilgi verdiği, bu tür olaylardan kendisinin ve suç örgütünün maddi menfaat temin etmesini sağladığı” iddiasına yer verildi. Çete üyesi Levent Çiçek’in de “Ankara ilinde çıkar amaçlı suç örgütü üyesi olması nedeniyle hukuka aykırı eylemlerinden dolayı bilinen” bir şahıs olduğu ifade edildi.

HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETTİLER

Çetenin Ankara’da tombala tabir edilen kumar oynattıkları, çete üyelerinin üzerlerinde sürekli olarak silah taşıdıkları, örgütün gücünü göstermek maksadıyla eğlence merkezlerinde yiyip içip hesap ödemedikleri, örgütün baskıcı ve sindirici gücünü kullanarak eylemlerde bulunarak haksız kazanç sağladığı iddia edildi. Çete üyelerinin korkutma ve sindirmelerinden dolayı olayların çoğunun polise ve adliye intikal edemediği, polise intikal eden olayların basit bir olay gibi gösterildiği de ifade edildi.

120 KEZ GÖRÜŞTÜ

İddianamede çete üyeleri arasındaki telefon görüşmelerine de yer verildi. Çete üyelerinin, örgüt lideri İsmail Altınok’un talimatlarını yerine getirme sırasında mutlak bir itaat silsilesi içinde bulundukları, şifreli konuşmalar yaptıkları anlatıldı. Şüpheli Çolak’ın örgüt lideri İsmail Altınok 120 kez görüştüğü ve çetenin yönetim merkezi olan gecekonduda da bulunduğuna ilişkin baz bilgisi elde edildiği belirtildi. Söz konusu gecekonduda yapılan aramada 45 adet Kalaşnikof marka fişek ele geçirildiği belirtildi.

Çolak ifadesinde, TRT Stüdyolarında spor yorumcusu olduğunu, geçmiş yıllarda bir kez araba kaçakçılığından adli tahkikat geçirdiğini, neticesinde 23 ay cezaevinde kaldığını, şüpheli Erman Alaş’ı TBMM’de görevli polis memuru olduğu için tanıdığını anlattı. Çolak, özetle şunları söyledi:

“Bu şahısla zamanla samimi olduk. Benden borç para istedi. Ben de kendisini kırmayarak zaman zaman bu şahsın hesabına borç olarak para gönderdim. İsmail Altınok’u 2015 yılında Erman Alaş vasıtası ile tanıdım, müteahhit olarak biliyordum. Kendisi ile herhangi bir iş bağlantım bulunmamaktadır. ARC firmasıyla bir ortaklığım yoktur, bu şirket ile alakalı para, çek, senet alıp vermedim.”

'OSMANLI OCAKLARI BAŞKANIYDIM'

Şüpheli Levent Çiçek ise ifadesinde, çete suçlamasını kabul etmediğini, çete üyesi olduğu iddia edilen kişileri tanımadığını, silah yakalattığı tarihte Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini yaptığını anlattı.

(Fanatik)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Yahu bu ne kadar çirkef bir adam? Eminim paraları bankada yığınla duruyordur.. top oynadığı senelerde Türkiye'de takımı (GS) şampiyon olmuş, kendisi hem ülkede hem de Avrupa'da gol kralı olmuştu ve Mercedes kaçakçılığına karışıp kodesi boylamıştı..Ahlak farklı birşey, bir insanın genetiğinde ahlaksızlık varsa, paraya da boğsan tekrar tekrar nüksediyor..
Dolar bozdurdu tam da altın bozdurup yalakalıkta level atlayacaktı olmadı şimdi
Alayı akp li biride etimesgutda çakma ülkücü sincan mitinginde dik dur egilme ülkücüler seninle diye pankart acip tayyip ile kasila kasila poz veren Türkücü AKP bogazina kadar pislik içinde o yüzden değişim şart
bu zat konusunda bütün ayıp ak partiye aittir. bu zat ak partiye zarar veriyor.
beter olsunlar
Ulan futbolcudan başka her şeye benziyorsun, gerçi futbolculuğun döneminde belliydi senin ne olacağın kaçak mercedes'ler falan mafyacılık oyunları, herkes hak ettğini bulsun!!!
niye bu fb den mafya vari çeteler çıkıyo acaba
@hoonda_81 tanju fb limi mal
@hoonda_81 Senin nikinde niye 0 dikkat çekici. Şerit ihlalimi var ???
Bu yalak ben ak parti için çok çalıştım diyerek kendini savunuyor ve suç işlemesinin eğer ki iktidar partisinden ise normal olduğunu vurguluyor
ESKİ FB TOPÇU VUKAATLARINDAN BİRİ DAHA
benDavarım dıyorlardı bı ara
TANJU ÇOLAK İÇİN TEK SÖYLENECEK BİR CÜMLE VAR.SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRI LIR
bozdur dolarlari tanju ;)
Tanju tam çar çakal yuvasının içine düşmüş zaten bu işlere meyilli olunca hemen buluşmuşlar
peker reis devreye girer ceza 40 sene sonraya ötelenir:))
@morbegi YAZIK BU DURUMA DÜŞMEMELİYDİN TANJU EFENDİ
Darısı feto cu gs lilerin başına.
ÖZ MİLLİ SPORCU ÖZ MAFYA AYAKLARI VAY BE ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNEN BİR VATANDAŞ OLSA ACABA NE YAPARDI MİLLİ ÇAPKIN HASBAM
tanju ,gol kralıydın vukuatlar kralı oldun
herkes hakettiğini yaşasın
dürüst ınsanın bu tiplerle ne ısı olurkı ne derler arakadaşını söyle sana kım olduğunu söyliyey,m
Tanju dolarları içerde bozdurur bozdurur yersin artık...pis yalaka seni???
tanjunun sanırım mayası sağlam değil neden bize olmuyor bu olaylar
HOOP osmanlı ocaklarına dikkat .
acimican bunlara yazık otursana köşende ama yok kanı bozuk.
hala dışarıda mı? atın içeri...
Diğer Haberler