SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Cedi Osman'ın Milli Takım'da oynamak istemediğini açıkladı!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, NBA'de forma giyen Cedi Osman'ın Milli Takım'da oynamak istemediğini açıkladı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Cedi Osman'ın Milli Takım'da oynamak istemediğini açıkladı!

Türkiye Sigorta, Basketbol Süper Ligi'nin yeni isim sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşmasının ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, San Antoino Spurs forması giyen Cedi Osman'ın A Milli Basketbol Takımı'nda oynamak istemediğini söyledi.

"MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK İSTEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

spurs-news-san-antonio-key-offseason-addition-gets-gregg-popovich-nod-of-approval-2

"Cedi Osman yazın bizimle görüştü" diyen Türkoğlu, "Bizim yanımıza gelip, milli takımda oynamak istemediğini söyledi. Biz de o süreçten sonra kimseyi buraya zorla getirmeyiz. Hiçbir sakatlığı olmayıp, milli takımda neden oynamak istemediklerini onlara sormak gerek." ifadelerini kullandı.

"BURAYA GELECEK, DAVET EDİLEN İNSANLARIN DA AYNI DÜŞÜNCEDE OLMASI GEREKİR"

Hidayet-Turkoglu

Hidayet Türkoğlu, "Sonuçta milli takımımızı herkesten, her şeyden önde tutan insanlarız. Buraya gelecek, davet edilen insanların da aynı düşüncede olması gerekir. Bu arkadaşların bu şekilde yaklaşmadıklarını düşündüğümüz için bu yola başvurduk. Daha fazla konuşmaya gerek yok. Yaptığımızın doğru olduğuna inanıyoruz. Hocamızla da konuşup artık bu konuyla ilgili yorum yapılmasını istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

CEDİ OSMAN CEVAP VERDİ

Screenshot_1

Cedi Osman açıklamasında; "Ben milli formayı reddetmedim. Dinlenme talep ettim. Kimsenin beni kamuoyunun önüne atmasına izin vermem." dedi.

Canlı Skor


En Çok Aranan Haberler