SPOR

CANLI

TFF'den Avrupa Süper Ligi açıklaması: Asla kabul edilemez

Türkiye Futbol Federasyonu Avrupa'nın dev kulüpleri tarafından kurulan Avrupa Süper Lig'i hakkında açıklama yaptı. TFF yapılan açıklamada "Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz." ifadelerinde bulundu.

TFF'den Avrupa Süper Ligi açıklaması: Asla kabul edilemez

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz.

Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz.

Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır.

Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz.

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
fenerasyon paniklemiş .
Panikler tabi pisliklerini Uefa biliyor ve bu yuzden avrupa ligine bizim ulke den tek bir takim dahi giremiyor. 15 tane sabit takim 5 tanesinde ulke puan dercesine gore alinacak.
Adamlarda senin asla kabul edilemez kararını çok önemsiyordu sanki. Devlet kurumumu kardeşim bu futbol klübü istediğini yapar kime ne? Gücün varsa sen kur bir avrupa ligi görelim.
sizdende tarafsız bir duruş sergilemenizi bekliyoruz. buna Galatasarayda dahildir, fenerbahçede beşiktaşta diğer tüm takımlarda. tarafsız olarak maçları ve futbolu yönetirseniz, avrupaya örnek olabiliriz
Takım
O
Av
P
Geri Dön