SPOR

TFF, yeni harcama limitlerini bugün açıklıyor!

Süper Lig'de yer alan takımların yeni dönem harcama limitleri bugün açıklanacak.

TFF, yeni harcama limitlerini bugün açıklıyor!

Süper Lig'de yer alan takımların yeni dönem harcama limitleri bugün açıklanacak. Kulüp Lisans Talimatı'ndaki, "Limitler, ikinci transfer ve tescil döneminin başlamasından önceki son iş günü saat 18:00'e kadar ilgili kulübe tebliğ edilir ve yeni limitler TFF resmi internet sitesinde ilan edilir" hükme göre ilan edilmiş olacak.

Kulüplerin, geçen sezon %30 olan aşma limiti, bu sezon için %15'e düşürüldü. Limit aşımı durumunda gelecek cezalar şöyle:

-% 5'e kadar aşılması durumunda ihtar...
-% 6 -% 10 arası aşılması durumunda kadro sınırlaması...
-% 11 -% 15 arası aşılması durumunda transfer yasağı...
-% 16 - % 20 arası aşılması durumunda 1 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.
-% 21 - % 25 aşılması durumunda 2 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

-% 26 ve üstü aşılması durumunda 3 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
fenere odul verin bu yasaklar azmis fenerin artisi var ya hani kafaya gore 18 transfer yapabildirler nede olsa aciklamalrina gerek yok
en çok fener itiraz ediyor ama takımı depiştirdi. boş yere belirlemeyin fener zaten kural dinlemiyor diğer takımlar için biraz yüksek tutun bari. fenerasyon fener için herşeyi yapıyor zaten
boş işler limit falan hikaye sadece Anadolu takımları için geçerli olan bir kural şikebahce geçtide ne oldu şike yaptı yine
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler