'Tokatçı antrenör' Halit Kurt'un cezası belli oldu

Kayseri Futbol İl Disiplin Kurulu, 1 Ekim 2016'da oynanan maçın devre arasında tüm futbolcularını soyunma odasında tokatlayan antrenör Halit Kurt'a 1035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç men cezası verdi.

Kayseri 1. Amatör Küme U-19 Ligi ekiplerinden Meysuspor teknik direktörü Halit Kurt, 1 Ekim 2016'da Kayseri İdmanyurdu ile oynanan maçın ilk yarısını 3-1 geride kapatan futbolcularını soyunma odasında tek tek tokatlayıp
hakaret yağdırmış ve 3 yıl sonra ortaya çıkan bu görüntüler infial yaratmıştı.

1035 GÜN HAK MAHRUMİYETİ VE 8 MAÇ CEZA
Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan şiddet olayı sonrası Halit Kurt hakkında gerekli disiplin ve yasal işlemler başlatıldığını açıklarken, olağanüstü olarak
toplanan Kayseri Futbol İl Disiplin Kurulu da Halit Kurt'a 1035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç men cezası verdi.

SKANDALI SAVUNUP FERGUSON'I ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ
Antrenör Halit Kurt, 3 yıl sonra ortaya çıkan görüntülerle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullanmıştı:

"Orada olan bir oyuncu çekmiş. Kendi aralarında öyle duruyordu ama bugün servis edilmesi bana çok manidar geldi. 3-1 mağlup durumda soyunma odasına girmiştik. Soyunma odasında bir şekilde takıma müdahale etmem gerekiyordu ki bu şekilde etmiş oldum. Maçı da 5-3 biz kazandık. İşin orasında değilim ama bazen antrenörün bir yaptırımı ya da disiplin anlayışıyla ilgili tezahürleri olabiliyor. Bu da onlardan biri. Alex Ferguson’un da David Beckham’a terlik attığını biliyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Lisansı iptal olmalıydı.
Bu Adama hapis cezası gerekir ey hukuk
1035 GÜN : 2 yıl 8 ay yani Suç 2016'da işlendiğine göre 2019 günümüz itibariyle Hak mahrumiyeti cezası bitmiştir. 8 Maç cezada Disiplin Kuruluna sevkiyle başlar. Muhtemelen 1-2 maç sonra Cezasını tamamlamış olur. TFF'de birileri bu antrenörü korumuuuuşşşşş.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler