Mynet Trend

         

Toronto

Toronto

Genel Bilgiler

Kozmopolit Toronto, çok yönlü, Kanada’nın güneybatısında yer alan, 2.6 milyon insanın yaşadığı ve demografik açıdan hemen hemen dünyanın bütün etnik gruplarından insanı barındıran, Kanada'nın en büyük şehri.

Kozmopolit

Toronto, çok yönlü, Kanada’nın güneybatısında yer alan, 2.6 milyon insanın yaşadığı ve demografik açıdan hemen hemen dünyanın bütün etnik gruplarından insanı barındıran, Kanada'nın en büyük şehri. Şehir müzeleri, alışveriş yerleri, harika yemekleri ve gece hayatıyla ünlü, fakat bunların hiçbiri şehrin hemen dışında yer alan Niagara Şelaleleri kadar etkileyici değil.

Şehrin sınırları içerisinde Toronto’nun siluetinin sembolü olan CN Kulesi en önemli turistik merkezi. Kuleye gidip şehrin ve Ontario Gölü’nün muhteşem manzarasının tadını çıkarın. Yükseklikten hoşlanırsanız kulede akşam yemeği yiyebilirsiniz. Kanada’nın bir önceki en büyük galerisi olan, Avrupa’nın ve Kanada’nın en iyi sanatçılarının eserlerinin yer aldığı etkileyici sergileriyle Ontario Sanat Galerisi ve Ontario Kraliyet Müzesi şehirdeki kültürel turistik merkezlerinden.

Kuzey Amerika’nın diğer büyük şehirlerinde olduğu gibi, etnik mahalleler tam anlamıyla bir göz ziyafeti sunuyor: Chinatown, Little Italy, Little India, Koreatown, Little Poland. Toronto’da herkes için bir yer var ve hepsi bir araya gelip size harika bir şehir turu fırsatı sunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön