SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Türkiye'nin başına talih kuşu konuyor! UEFA'nın yeni kuralı sonucunda Şampiyonlar Ligi'ne 3 takım gönderebiliriz...

Ülke Puanı Sıralamasındaki pozisyonumuz her geçen gün güçleniyor. Temsilcilerimizin aldığı galibiyetlerden sonra bu sezon ülke puanına en çok etki yapan ülke olarak zirvede Türkiye yer alıyor. Bu performansın ardından UEFA'nın yeni kuralı gündeme geldi.

Türkiye'nin başına talih kuşu konuyor! UEFA'nın yeni kuralı sonucunda Şampiyonlar Ligi'ne 3 takım gönderebiliriz...

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Adana Demirspor'un yer aldığı Avrupa Kupaları'nda gösterilen başarı dikkatlerden kaçmadı. Bu sezonun başından beri ülke puanına en çok katkı yapan ülke olarak zirvede yer alan Türkiye'ye öncelik tanınabilir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

TÜRKİYE, UEFA ÜLKE PUANI SIRALAMASINDA KAÇINCI SIRADA?

13b0b5ae88ae46cab344e4ccfc9cf928

Temsilcilerimizin aldığı bu sonuçların ardından Türkiye, UEFA ülke puanı sıralamasında 10. sırada yer aldı. Türkiye'nin puanı 30.100 oldu.

İLK 10'DA BİTİRENLER ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİDİYOR

Champions_League_Trophy

Ülke puanı sıralamasında ilk 10'da yer alan ülkeler, Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak takım gönderebiliyor. Şu an 10. sırada bulunan Türkiye, yerini korumayı başarırsa, 2024/25 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılım sağlayacak.

YENİ KURAL BİZE YARAYABİLİR

sampiyonlar-ligi-Wd9H_cover

Bu sezon Beşiktaş (4.0), Fenerbahçe (4.0), Galatasaray (3.5), Adana Demir (2.5) ile toplanan puanlar genel ortalamada 3.500’e ulaştı. Türkiye böylece, Polonya ile en çok puan toplayan ülke olarak zirvede yer aldı. Bu istatistikte Türkiye sezonu ilk ikide tamamlarsa bir sonraki sezon 1 numaralı kupaya bir fazla takım daha gönderebilecek.

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler