YURTHABER

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Topaloğlu:

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, "Ümit ediyorum ki Akdeniz Oyunları'nı sporcularımız 4 ya da 5 madalya ile kapatacak" dedi.

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, "Ümit ediyorum ki Akdeniz Oyunları'nı sporcularımız 4 ya da 5 madalya ile kapatacak" dedi.

Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne'de 27-28 Nisan'da düzenlenen "Fatih Sultan Mehmet Kupası Okçuluk Yarışması"nda dereceye giren sporcuların, Dünya Kupası yarışması ve Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

Sporcuları, 5 Mayıs'tan itibaren kampa alacaklarını belirten Topaloğlu, şunları kaydetti:

"Akdeniz Oyunları'ndan önce 10-16 Haziran'da Antalya'da Dünya Kupası yarışması düzenlenecek. Bu yarışmaya 55 ülkeden 450 civarında sporcu katılacak. Bu müsabakadan üç gün sonra da Mersin'de Akdeniz Oyunları yapılacak. Ümit ediyorum ki Akdeniz Oyunları'nı sporcularımız 4 ya da 5 madalya ile kapatacak. Türkiye bu müsabakalarda okçuluk branşında her zaman başarılı olmuştur. Bu oyunlarda da başarılı olacağız."

-"Sporcu sayımız 2 yılda arttı"

Son yıllarda okçuluk sporuna büyük ilgi olduğunu ifade eden Topaloğlu, şöyle devam etti:

"Özellikle minikler kategorisindeki yarışmalara katılım yüksek. Ne kadar çok sporcu olursa o kadar çok başarı olur diye düşünüyoruz. Ancak okçuluk malzemelerinin ne kadar pahalı olduğu herkes tarafından biliniyor. Federasyonumuz çeşitli sponsorlarla bu eksikliği gidermeye çalışıyor.

Ayrıca sporcu sayımızı da son 2 yılda 4 binlerden 15 binlere kadar çıkardık. 2016 Olimpiyatları ve İstanbul'da düzenleneceğini düşündüğümüz 2020 Olimpiyatları'nda bugünden yetiştireceğimiz sporcuların da yer almasını bekliyoruz."