YURTHABER

Üç çocuğunu da aynı günde doğurdu

Giresun'da yaşayan Çeceli ailesinin 3 çocuğu da, eşine az rastlanır bir tesadüfle aynı tarihte doğdu.

Üç çocuğunu da aynı günde doğurdu

Giresun'da yaşayan Çeceli ailesinin 3 çocuğu da, eşine az rastlanır bir tesadüfle aynı tarihte doğdu.

Tayyaredüzü Mahallesi'nde oturan Ayşe (35) ve Fuat Çeceli (42) çiftinin 6 yaşındaki Hayriye Öznur ve 3 yaşındaki Arda Önder isimli çocuklarının ardından, 24 Mayıs'ta, sezaryenle doğan Özgün Deniz adlı kızları dünyaya geldi.

Bugüne kadar 24 Mayıs tarihlerinde iki çocuğunun doğum günlerini birlikte kutlayan aile, önümüzdeki yıl 3 çocuğu için doğum günü kutlaması yapacak.

AİLE HEKİMİ DE AYNI TARİHTE DOĞDU Çeceli ailesinin hekimi olan ve çocukların sağlık kontrollerini yapan Dr. Volkan Atasoy'un da 24 Mayıs'ta doğmuş olması, aile ile Atasoy arasında ilginç bir bağ oluşmasını neden oldu.

Anne Ayşe Çeceli, aralarında 3 yaş olan Hayriye Öznur ve Arda Önder adındaki 2 çocuğunun ardından üçüncü çocuğunun da 24 Mayıs'ta doğmasının kendileri için büyük bir tesadüf olduğunu söyledi.

Doğumuma bir ay olmasına rağmen aniden sancılarının başladığını belirten anne Çeçeli, ''24 Mayıs'ta sezeryanla kızım Özgün Deniz dünyaya geldi. Bu kadar tesadüfü beklemiyordum. Hem biz hem de çocuklarımız bundan dolayı mutlu. Aile Sağlığı Merkezi'ndeki aile hekimimizin de aynı tarihte doğmuş olduğunu öğrendik. Bu bizi daha da şaşırttı. Bu ayrıca bir tesadüf'' diye konuştu.

Çocuklarının uyum sorunu olmadığını ve birbirlerine çok bağlı olduğunu ifade eden Çeceli, ''Çocuklarımın doğumlarının aynı tarihte olmasının yanı sıra aralarında 3 yaş fark olması da aslında bir tesadüf sayılır. Bu durum pek az rastlanacak bir durum'' dedi.

''DR. ATASOY: ''ERKEK OLSAYDI BENİM İSMİMİ VERECEKLERDİ'' Teyyaredüzü Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Dr. Volkan Atasoy da, Giresun'un aile hekimliği uygulamasına geçmesinden itibaren son bir yıldır merkezde görev yaptığını söyledi.

Bu yıl 24 Mayıs'tan bir iki gün önce ailenin büyük kızı Hayriye Öznur ve ortanca oğlu Arda Önder'in hasta oldukları için muayeneye geldiklerini belirterek, ''İki kardeş için aile kreşte bir doğum günü pastası kesileceğinden bahsedince aynı gün doğduğumuzu fark ettik. İki kardeşin ve aile hekimi olarak benim de aynı gün doğmam tatlı bir tesadüf oldu'' dedi.

Atasoy, anne Çeceli'nin o dönemde takip ettikleri bir hamile olduğunu ve beklenen doğuma bir aylık süre bulunmasına rağmen 24 Mayıs'ta aniden gelen sancıları nedeniyle sezaryenle doğuma alındığını ifade ederek, şunları anlattı:

''Anne 24 Mayıs'taki doğumunda sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi. Böylece üç kardeş de aynı gün doğmuş oldular. Ayrıca kardeşlerin yaşları arasında 3 yaş olması ve aile doktoru olduğum için benimle de aynı doğum tarihine sahip olmaları gerçekten ilginç bir tesadüf oluşturdu. Doğumdan sonra bir isim karmaşası oldu. Aslında anne, baba, dede farklı isimler düşünüyorlardı. Sonunda ortak kararla Özgün Deniz ismini verdiler. Ama beni mutlu eden tarafı, çocuk erkek olsaydı benim adımı verecek olmalarını söylemeleriydi. Bu beni gerçekten çok mutlu etti. Dördümüzün de aynı tarihte doğmuş olması çok ilginç bir tesadüf. İki kardeş olunca çok aşırmammıştım çünkü benim ablam ve ağabeyim de aynı gün doğmuş. Ancak üç kardeşin aynı gün doğmuş olması gerçekten ilginç ve az rastlanacak bir durum.''

Atasoy, çocuklarla birlikte ikizler burcuna sahip olduklarını belirterek, ''Burada kaldığım sürece çocukların sağlık durumlarıyla ilgileneceğim. Burada kaldığım sürece aile ile görüşmemiz devam edecek. Ayrıldıktan sonra da ilişkiyi kesmeyi düşünmüyorum. Çünkü üçüncü bebeği gebeliğinden beri takip ettiğim için aramızda bir bağ oluştuğunu düşünüyorum. Bundan sonra farklı yerde görevde olsam da aileyle iletişimimi koparmayacağım'' diye konuştu.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler