SPOR

UEFA'dan Manchester City açıklaması

UEFA, Manchester City'ye verilen cezanın kaldırılmasında yetersiz delil ve zaman aşımının etkili olduğunu duyurdu.

 UEFA'dan Manchester City açıklaması

UEFA'dan yapılan açıklamada, Uluslararası Tahkim Kurulu'nun (CAS) Manchester City'ye verilen iki sezon Avrupa kupalarından men kararını duruşmalarda yeterli delil sunulamaması ve iddia edilen ihlallerin büyük bölümünün 5 yıllık zaman aşımına uğramasından dolayı kaldırdığı kaydedildi.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, sponsorluk ve 2012-16 yıllarındaki gelirlerini şişirdiği gerekçesiyle şubat ayında İngiliz ekibini Avrupa kupalarından men etmişti.

CAS'tan yapılan açıklamada da delil yetersizliği ve zaman aşımı vurgulanırken, Manchester City'nin UEFA ile yeterince işbirliği yapmadığı ifade edildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
şeref yoksunu cas. major liglerin maskarasi olmussun. Balkan ülkeleri itiraz etse Türk takımları itiraz etse dosyayi acmadan uefa haklı dersin.
@eray0007 Eray;hayatta gördüğüm en Güven,Özveri ve Ter sahibi bir adamsın...
paranın güçü para her kapıyı acar
@cizz2000 Şampiyonlar ligi takımları zaten spor ocağı değil ki!işletme mekanları... 90lı yıllarda Ülke puanı düşüşte olan İngiliz takımı Manchester United'ın,Şampiyonlar ligi ön eleme son turunda karşısına çerez diye Galatasaray'ı çıkardılar"Parayla değil Yürekle"diye o Galatasaray,kendinden çok daha pahalı Manchester'i eledi.Ertesi yıl direk statüyü değiştirdiler... Mafya+Para=Uefa
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler