YURTHABER

Unesco Heyeti Nizip Çadır Kentti Ziyaret Etti

Unesco Heyeti Nizip Çadır Kentti Ziyaret Etti

Suriyeli sığınmacıların kaldığı Nizip Çadırkenti ziyaret eden UNESCO Türkiye Milli Komisyonu heyeti, yapılan çalışmalar ve...

Suriyeli sığınmacıların kaldığı Nizip Çadırkenti ziyaret eden UNESCO Türkiye Milli Komisyonu heyeti, yapılan çalışmalar ve verilen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi alarak çadır kent içerisinde bulunan okulları gezdiler.

Öğrencilere verilen eğitimi yerinde gören heyet üyeleri, verilen eğitim hizmetinin çok önemli ve yerinde bir hizmet olduğunu belirttiler. Çadırkent içerisinde çocuklar ile yakından ilgilenen heyet, çadırlarda kalan sığınmacılarla sohbet etti. Yapılan inceleme ile ilgili açıklama yapan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Most İhtisas Komisyonu Başkan Vekili Doç. Dr. Akif Kireçci, Nizip ve Karkamış’taki Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırkentleri ziyaret ettiklerini, bu iki ayrı kampta verilen hizmetlerin kaliteli bir şekilde gördüklerini ve bu durum karşısında çok memnun kaldıklarını söyledi. Kireçci, temennilerinin bu insanların bir an önce ülkelerine dönmeleri olduğunu kaydetti. Nizip Çadırkent’te ziyaretini sonlandıran heyet üyeleri son olarak ilçedeki konteynır kenti ziyaret ederek, ilçeden ayrıldılar.

Unesco Heyeti Nizip Çadır Kentti Ziyaret EttiUnesco Heyeti Nizip Çadır Kentti Ziyaret Etti

Geri Dön