YURTHABER

Üniversitede prezervatif krizi

Antalya'da üniversite kampüsü içinde AIDS'e dikkat çekmek amacıyla dağıtılan prezervatifler, MTTB'nin tepkisine yol açtı.

Üniversitede prezervatif krizi

Antalya'da üniversite kampüsü içinde AIDS'e dikkat çekmek amacıyla bildirilerle birlikte dağıtılan prezervatifler, Milli Türk Talebe Birliği'nin (MTTB) tepkisine yol açtı.

MTTB Antalya Başkanı İsrafil Hatip, bunun ahlak dışı cinsel ilişkiyi teşvikle eşdeğer olduğunu iddia ederek, AIDS'le mücadelenin prezervatifle değil, ahlaki gelişimle sonuç vereceğini savundu.Hatip, şunları söyledi:

"Şaşkınlığımızın iki nedeni vardır. Birincisi AIDS'le mücadelede prezervatif dağıtmaktan öteye gidemeyişimiz, ikincisi ise hala AIDS'in sebebinin ahlak dışı cinsel tatmin yolları olduğunu anlayamamış olmamızdır. Prezervatif dağıtarak genç kardeşlerimize bu zevatla sorunsuz cinsel ilişkiyi yaşayabilirsiniz fikrini yaymak da ahlak dışı cinsel ilişkiye teşvikle eşdeğerdir. Çözmemiz gereken sorun tamamen ahlakidir. Evli çiftlerin düzenli cinsel ilişkileri sonucu oluşmuş AIDS vakası duyulmamıştır. 4 yıl önce aynı hataya şu anki Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da düşmüştü. Üniversitemizin evli veya evlenmeyi düşünen öğrenciler için konut tahsisi konusunda çalışma yapması gerektiğini böylelikle de ahlak dışı cinsel ilişkiyi önlemekte önemli bir yol alınacağını düşünüyoruz."(Akşam)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 191 yorum
çağdaşlık yada medeniyet dediğiniz bu namussuzluğun ta kendisidir. ne zamandır zina çağdaşlık olmaya başladı... merak ediyorum... şu çağdaşlıktan ve medeniyetten bahseden arkadaşlar kızınızın olduğunu düşünün üniversitede okuyor... gayri meşru çocuğunuz oluyor ne yaparsınız???
Alır büyütürüm bir güzelde bakarım.Hayat herzaman güzeldir yaşamak lazım.Bu namus mevhumu bir tek islam ülkelerinde var kesmek, asmak bogmak parçalamak.Medeni ülkelerde yok hiç bunlar düşündünüzmü orda yaşıyanlar mı insan bizmi diye
senin düşündüğün gibi yatırıp kesmem.ona emin ol.İnsanın canını insan almaz.kızını iyi bir ahlakta yetiştirmediysen üniversiteye gitmesine gerek yok mahalledekilerede verir zaten.....
Önce insan kendini korusun sonrada Allah korusun; üniversitede okuyan kızlarımız/erkeklerimiz çağdaşız diye kendine yakışmayanı yapmaz ama çağdaşlık senin bildiğin gibi değil.Böyle bir namussuzluğu kandırabildiklerine yaparsın,kandırabilmek içinde çağdaşlık insanlık arkadaşlık din iman imam mezhep tekke takke şah şıh bir çok sıfat kullanılılabilir, gerçekten aydınlanmış ve çağdaş beyine sahip biride kandırılamaz,olaki kansada yaparken prezervatif kullanırda gayrımeşru bir çocuğu dünyaya getirip hayatını karartmaz.Çağdaş düşünceli biri başkalarını merkezine oturtmaz, kimseye tabi olmaz
gurur duyardı sanırım =)))
kur-an ı kerim dağıtsalardı, ortalık karışırdı. Bu ülkeyi anlamak gerçekten çok zor kendi tarihine ve dinine düşman edilmiş başka toplum yoktur herhalde.
HER ŞEYİN YERİ VARDIR ARKADAŞIM KERHANEDE kuran dağıtılırmı
MTTB Antalya Başkanı İsrafil Hatip isminde hayır yok.eğitim açısında çok önemli üniversitede okudum eğitim şart 19 yaşında birine neyin ahlakını öğreteceksin ne kadar yasaklasan o kadar kırmaya çalışacak.insanın tabiatı bu kimse değiştiremez.
Benim 5 yasında ki yiyenim süpyan mektebinde okuyor ve sofraya her oturdugunda Bismilah her kalktıgında Elhamdülillah diyor . Demekki egitim şart !!!Adam olacak cocuk kendini beli ediyor canım !!
isminde hayır yok derken. o ismin bir melek ismi olduğunda bile habersizsiniz. ne insanlar var allahım yaa...Hakkaten eğitim şart.ne diye okudun üniversitede anlamadım...
O üniversitede kızın okusa sizin yanınıza hamile gelse nasıl karşılarsınız.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın