MAGAZİN

Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, İstanbul Adliyesi'nde sinir krizi geçirdi

Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, İstanbul Adliyesi'nde sinir krizi geçirdi

Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, İstanbul Adliyesi'nde sinir krizi geçirdi

Arka Sokaklar dizisinin sevilen oyuncusu Filiz Taçbaş, kendisine zorla senet imzalattığını öne sürdüğü sanığın beraat etmesinin ardından mahkemenin önünde sinir krizi geçirdi. Bayılarak yere düşen ünlü oyuncuyu, basın mensupları kendine getirmeye çalışırken, Taçbaş adliyenin sağlık ünitesinde tedavi altına alındı.

ÖZEL FOTOĞRAFLARININ KALDIRILMASI İÇİN ANLAŞMIŞTI

Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş'a, özel fotoğraflarının internet ortamından kaldırılması için anlaştığı bilgisayar uzmanı tarafından zorla senet imzalatılmasına ilişkin dava olaylı sonuçlandı.

İstanbul 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya oyuncu Filiz Taçbaş avukatı Meltem Banko ile katılırken, tutuksuz sanık Mehmet Fatih Taşçı ve avukatı da salonda hazır bulundu. Diğer sanık Mustafa Kobazoğlu ise duruşmaya katılmadı.

HIÇKIRARAK AĞLADI

Duruşmada söz alan oyuncu Taçbaş, hıçkırıklarla ağlayarak, "Söyleyecek çok şey var, sinirlerim çok bozuk. Ben bir anne olarak onurumla ne yapabilirim? Hangi anneye sorarsanız, sadece odaklandığı nokta kızıdır. Ben eşimden yeni ayrılmıştım, kızımla yaşamaya başlamıştım. Kürsüdeki sanık karşıma geçip, bunları imzalayacaksın, yoksa gitmeyeceğim, yakınlarda akrabalarım var, onları da çağırırım" ifadelerini kullandı.

Bir anda elini masaya vurarak sanığa bağıran Taçbaş'ı mahkeme başkanı uyardı. Taçbaş ifadesinin devamında, "Ben bir anne olarak size sığındım. Gerisi size kalmış bir şey" dedi.

"OYUNCU, SÜSLÜ KELİMELERLE DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR"

Taçbaş'ın ardından sanık Mehmet Fatih Taşçı'ya söz verildi. Sanık Taşçı 3 yıldır devam eden davaya gelip gittiğini söyleyerek, "Benim de 2 çocuğum var, biri de kızdır. Dünya malı verseler çocuklarımı buraya getirip yalan söyleterek ağlatmam. Filiz hanım oyuncudur. Süslü laflar kullanıyor. Ben onun gibi süslü laflar bilmem. Duygu sömürüsü yapıyor. Ben beraatimi istiyorum" diye konuştu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, delil yetersizliğini gerekçe göstererek sanıklar Mustafa Kobazoğlu ve Mehmet Fatih Taşçı'nın beraatine hükmetti.

ÖNCE SİNİR KRİZ GEÇİRDİ, SONRA KENDİNİ KAYBETTİ

Kararın açıklanmasıyla birlikte Taçbaş bir süre duruşma salonundan çıkmadı. Sanığın mahkeme önünden gitmesini bekleyen Taçbaş, salondan çıktıktan sonra önce bir süre karara tepki göstererek bağırdı. Yaklaşık 10 metre yürüdükten sonra korkuluklara dayanan Taçbaş, bir anda yere yığıldı. Çevredeki basın mensuplarını Taçbaş'ı önce koridordaki koltuklara taşıdı. Taçbaş kendisine gelemeyince, güvenlik görevlilerinin getirdiği tekerlekli sandalye bindirildi. Kolunda uyuşmalar olduğu ve başını taşıyamadığı görülen Taçbaş, basın mensupları tarafından tedavisi yapılmak üzere adliyenin sağlık ünitesine götürüldü.


"SİZLER OLMASAYDINIZ BELKİ ONU BURAYA YETİŞTİREMEYECEKTİK"

Taçbaş'ın avukatı Meltem Banko, basın mensuplarına yardımları için teşekkür ederek, sağlık ünitesi önünde kısa bir açıklama yaptı.

"Duruşma sonrası Filiz hanım kendisi kaybetti. Sizler olmasaydınız belki onu kaldıramayacaktık, buraya yetiştiremeyecektik. Şu anda kendisine ilk müdahale yapıldı. Sağlık durumu iyiye doğru gidiyor. Bu karardan dolayı çok üzgün, adalete olan inancını yitirme noktasına geldi. İçeride ağlıyor. Adaletten ümit kesilmez. Umarım diğer safhalarda hakkımız ortaya çıkacaktır. Çok üzgünüz. Kararı temyiz edeceğiz" dedi.

"KIZIMLA TEHDİT EDİLDİM"

Filiz Taçbaş da gözyaşları içinde, "Anneyim. Kızımla tehdit edildim. Karşı taraf diyor ki, orada kalabalık var. Neden yardım istemedi o zaman. Ama bana imzalamazsanız kızınız evde dedi" diye konuştu. Aynı kişinin gelip yanına oturduğunu ve bacağını bacağına değdirdiğini ve elini omuzuna atarak kendisiyle fotoğraf çektirdiğini anlatan Taçbaş, kızıyla tehdit edildiği için bu duruma karşı bişey yapamadığını söyledi. Taçbaş, verdiği paradan çok sanığın beraat etmesinden sonra kendisine bakarak gülümsemesine içerlediğini belirtti. Taçbaş son olarak, "Bu ülkede kadınlar gerçekten taciz ediliyor ve ceza almıyorlar" diye konuştu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, oyuncu Filiz Taçbaş, gençlik yıllarına ait özel fotoğraflarının bazı internet sitelerinde yer almasından rahatsız olmuş, anlaşmış olduğu bir bilgisayar uzmanına fotoğrafları kaldırtmıştı. Taçbaş, yüksek miktardaki ücreti ödeyemeyince bilgisayar uzmanı bir süre sonra Taçbaş'ı arayarak buluşma talep etmişti. Filiz Taçbaş kızı Selin Yavuz, bilgisayar uzmanı Muhammed Kobazoğlu ise Fatih Taşçı isimli arkadaşıyla buluşma yerine gitmiş, alınacak para karşılığında ünlü oyuncuya bir senet imzalatılmıştı. İddiaya göre senedi imzalamayı kabul etmeyen ünlü oyuncuyu, "Yaşadığın yeri biliyoruz. Kızının sağlığını düşünüyorsan imzalarsın" şeklinde tehdit edilmiş, bunun üzerine Taçbaş, senedi imzalayarak olay yerinden ayrılmıştı.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI, TAÇBAŞ ŞİKAYETÇİ OLDU

Senetle İcra Müdürlüğünde takip başlatılması üzerine evine haciz gelen ünlü oyuncu savcılığa başvurarak senedi zorla imzalattıklarını öne sürmüş ve şikayetçi olmuştu. Yürütülen soruşturma sonunda bilgisayar uzmanı Kobazoğlu ve arkadaşı Fatih Taşçı hakkında "yağma" suçu kapsamında dava açılmıştı.

Okuyucu Yorumları22 yorum
 • 754 Oy
  Söz konusu resimler nasıl resimler.Yok edilmek istendiğine göre pek düzgün değiller. Şöhreti,parayı bulana kadar herşey serbest sonra ben anneyim. Annelik kutsal ama çıkar için kullanılmamalı,dejenere edilmemeli.
 • 399 Oy
  @dayirustem iyi de vicdansizin biri bu resimleri ifsa mi etmeli? yuh yani, yorum yaparken bari azcik vicdanli ol...
 • 447 Oy
  mahkemelere dil uzatacına git anneliğini yap.
 • 396 Oy
  O ADALET BİRGÜN HERKESE LAZIM AMA BAKALIM HAYIRLISI DİYELİM ŞİMDİLİK ..
 • 258 Oy
  avukatlık mesleği ajitasyon değildir, bayanın sözleri bana hiç inandırıcı gelmedi
 • 209 Oy
  yargıdaki adamlara inancı varmış bunun. ben mahkeme sürecinde katil olacaktım. bu hakim savcılar yüzünden...
 • 37 Oy
  BİZ DE BUNU MAZBUT BİRİ OLARAK BİLİRDİK UZUN YILLAR DİZİLERDE GERÇEKTEN DE İŞİNDE GÜCÜNDE MAZBUT EV HANIMI KARAKTERLERİNİ BAŞARIYLA CANLANDIRDI ŞİMDİ NEDİR BU ÖZEL RESİMLER NE DEMEK ÖZEL RESİM ŞÖHRET UĞRUNA HER ŞEYİ MÜBAH SAYIP YOLA ÇIKARSAN GÜNÜN BİRİNDE BAŞINA BUNLAR GELİR GERÇEKTEN BÖYLE İSE ŞANTAJA BOYUN EĞMEK YERİNE MERTÇE "EVET O ZAMANLAR KOŞULLAR BÖYLEYDİ SIRADAN BİRİ OLMAK İSTEMİYORDUM MEŞHUR OLMAK İSTİYORDUM YOLU DA BURALARDAN GEÇİYORDU DESEYDİ" BELKİ DAHA ANLAMLI OLURDU.
 • 31 Oy
  hala aleyna tilkiye özgürlük vermediniz yahu
 • 4 Oy
  bende bu hanımı iyi bir bayan zannederdim meğer porno yıldızıymış vay arkadaş
 • 3 Oy
  Zamanında çıplak resimler verirsin şimdi onları silmek için uğraş
 • 2 Oy
  madur 1965 kardeşim sen nerden biliyorsun annellik yapıp yapmadığını yanındamıydın inşallah sende aynı haksızlıklara uğrarsında ne demek olduğunu anlarsın bu ülkede 2002 yılından beri adalet yok beyler ister inanın ister inanmayın yazıklar olsun hakim savcılar sizlere verdiğimiz o vergiler karşılığında aldığınız maaşler haram zehir zıkkım olsun
 • 2 Oy
  vardır bi sıkıntıları o fotograflarda
 • 1 Oy
  Neden hemen gitmedin polise de icrayı bekledin ? Adam sitelerden kaldırmış mı kaldırmış adamla da bir para mevzusunda anlaşmılsındır eee öde parayı geç git. Kadınlığını kullanarak duygu sömürüsü yapma taciz maciz diyip onunda suyunu çıkarmayın. Böyle giderse Sizin yüzünüzden gerçek kadın madurlara kimse inanmayacak .
 • 1 Oy
  kimisi 1 ayda kazanı yor...kimisi yıllarca çöp ten ekmek yiyor..
 • o degilde niye öle pozlar veriyorsun ki ozaman ee zamanla yaptıgın işten utanacaksan dikkatli davranacaksın arkadaş gelecege bakmak lazım degilmi ozaman güle oynaya verdigin o pozlarşimdi utanç kaynagınmı oldu
 • 1 Oy
  Avukatlar ve hakimler asla göz yaşlarına bakmamalı. İmzalamayacaksın kardeşim. Güvenmiyorsan kişiye işini şahitler huzurunda yapacaksın. Ya da Zorla imzalatılğın zamandan hemen sonra gideceksin polise. Özel resimlerin varsa gideceğin ilk kişi polis veya savcıdır bilgisayarcı değil
 • 1 Oy
  Bence kadın haklı
 • 1 Oy
  Hangi adaleti aradınız filiz hanım üzgünüm ama adliyelerde adalet diye bağıran bir sürü insan maalesef daha o hakkı bulamadı birde şimdi adaleti tek kişiye teslim edelim cumhuriyetlen beceremediğimiz adaleti tekele verelim..hakkımızda hayırlısı..
 • 0 Oy
  Bayana şantaj yapılmış belli resimlerini sosyal medyaya yayma konusu burada'da var bilindik Gülben ergen Gamze özçelik davası.. Sonra da diyorlar ki siz Sedat peker misiniz neden kendi adaletinizi uyguluyorsunuz mahkeme kuruyorsunuz... Ahanda burada yazıyorum o resimler nete bir düşşün kimsenin kızının gözünün yaşına bakılmaz.. Mesaj alındımı?
 • 0 Oy
  Ne hizmet vermişte senet imzalatmış. Faturası nerde ? Nasıl iştir bu
 • 0 Oy
  Memlekette ADALET YOK. Bu böyle biline
 • 0 Oy
  Pek inandırıcı gelmedi bana bu olay

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.