SPOR

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Trabzonspor'u Aykut Demir'e 5.5 milyon TL ödemeye mahkum etti

Trabzonspor'a UÇK'dan kötü haber geldi. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, bordo-mavili kulübün 2017'de sözleşmesini tek taraflı feshettiği Aykut Demir'e 5.5 milyon TL ödemesine karar verdi. Bordo-mavililer UÇK'nın kararını Tahkim Kurulu'na taşıyacak.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Trabzonspor'u Aykut Demir'e 5.5 milyon TL ödemeye mahkum etti

Trabzonspor'da başkan seçilen Ahmet Ağaoğlu’nun dertleri bitmiyor...

Gazete Habertürk'ten Haluk Ayyıldız'ın haberine göre, 1 milyar TL’lik ağır borç yükü, 180 hukuk davası, transfer yasağı, kulüp gelirlerine temlikler ve bazı yabancı futbolcuların alacaklarının gecikmesi nedeniyle UEFA’ya başvurmaları dışında Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki (UÇK) davalar da yeni yönetimin canını sıkmaya başladı.

FIRTINA, TAHKİM’E GİDİYOR

İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde transfer edilen Aykut Demir’in sözleşmesi 5 Eylül 2017 tarihinde kulüp içi disiplin yönetmeliğine aykırı davranışları nedeniyle tek taraflı feshedilmişti. Osmanlıspor’a, oradan da Giresun’a giden 29 yaşındaki futbolcu, UÇK’ya başvurmuştu. Kurul, oyuncuyu haklı buldu ve Trabzon’un 5 milyon 542 bin TL ödemesine karar verdi. Büyük şok yaşayan Bordo-Mavililer, Tahkim’e gitmeye hazırlanıyor.

SON 3 YILDA YABANCILARA 108 MİLYON EURO GİTTİ

Trabzonspor, son 3 yılda İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta döneminde 33 yabancı transferi gerçekleştirdi. Bu süreçte yabancılar için bonservis olarak 53 milyon 518 bin Euro (269 milyon 789 bin TL) ödendi. Futbolculara yıllık ücret olarak ise 55 milyon Euro (277 milyon 337 bin TL) ödeme taahhüt edildi. Söz konusu dönem içinde bonservis ve yıllık ücretlerle birlikte Fırtına’ya 108 milyon 518 bin Euro’luk ağır bir fatura çıktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Beter olun.Bu kafayla ancak bu kadar olur.
adamlar bi kere dustuye onune gelen vurur darbeyi
anlaşılan Trabzonspor birilerinin kuyruğuna çok kötü basmış..
kapatın klübüde biz de kurtulak şu para yiyici yamyamlarda kurtulsun bi Efsaneydi deriz geçeriz. bu ne ya bi klübü yönetemiyorsunuz komik insanlar her gelen cebini doldurma peşinde. koskoca kanuni Sultan Süleyman bile ölünce bi elimi tabutun dışında bırakın koca Süleyman bile eli boş gitti msjı verilsin diye. yamyam herifler sizi
Gördünüzmü sakal nereye batmıştı döndü dolaştı yine TS battı nerde o teknik heyet yok çünkü onlarda TS değil
kurullar ts yı bıtırmek ıcın elınden gelenı yapıyor.haklı oldugu davalarda bıle aleyhıne hukum verıyor.sanıyorlarkı ts yı bu sekılde bıtırecez.sız gıdın aga babanız gelsın.şike yapan serefsızler agababalarıyla bırlıkte futboldan men edılecek.ne kadar ustumuze gelsenız o kadar guclenıyoruz.şike şike hakkımızı alacagız
108 milyon euro = 0 şampiyonluk = 500 milyon TL. yani toplam borcun 1 milyar TL yarısı yapar. Son 3 yılda İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta döneminde 33 yabancı transferi gerçekleştirdi. Örnekte olduğu gibi yönetimler klüpleri bu borç bataklarına sokuyorlar.sonra çekip gidiyorlar. olan klube oluyor. yazık çok yazık. o borçalrdan yöneticiler mal varlıklarıyla sorumlu olsunlar bakalım. böyle hatalar yaparlar mı.
Diğer Haberler