YURTHABER

Üzerimden algı operasyonu yapılmaktadır.

APK Elazığ Milletvekili Sermin BALIK, geçtiğimiz gün hakkında,Danışmanı ve sekreterinden aldığı maaşın bir kısmın talep ettiği iddialarına cevap verdi

Üzerimden algı operasyonu yapılmaktadır.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık yaptığı yazılı açıklamada iddiaları yalanlayarak” seçime yakın bir zamanda yazılı ve görsel medya üzerinde aleyhime bir algı operasyonu yürütülmektedir” dedi.

Bahsi geçen eski danışmanının 15 Ocak 2013’te kendi şahsi hesabından 400 TL havale yaptığını ve “… plakalı aracın kredisi için benden istediğiniz para” şeklinde işlem açıklamasını yaptığını belirten Sermin Balık şunları kaydetti:

“Söz konusu hesap, hesap hareketi fazla olmayan sadece maaşımın yattığı bunun dışında hiçbir şekilde para yatırılmayan bir hesaptır. Banka yetkililerinin tarafıma olağan dışı 400 lira para yatırımı işlemini bildirmesiyle olaydan haberdar oldum. Bilindiği gibi hesap sahibinin bilgisi dışında herkesin hesabına para yatırılabilmektedir. Kaldı ki yanımda 16 ay çalışmış olan bir kişinin görevine son verdikten sonra böyle bir paranın bir kereye mahsus hesabıma yatırılması şahsın kötü niyetini ortaya koymaktadır.”dedi.

Durumdan haberdar olan Balık,Eski danışmanına neden böyle bir hareket yaptığını sormuş ancak cevap alamadığını,yatırdığı 400 tl’yi kendisine ödedikten sonra kurumuna geri gönderdiğini söyledi.

İyi niyetinden dolayı hukuki yollara başvurmadığını belirten Balık:“Ancak kötü niyetli bu şahıs muhalefete mensup bir milletvekilinin yanında çalışmaya başladıktan sonra kendi planlamış olduğu çirkin senaryoyu, TBMM çatısı altında anlatarak siyasi geleceğime zarar vermek ve intikam almak istemektedir” dedi.

Balık; Eski danışmanının yalan beyanlarda bulunduğunu öğrendikten sonra avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 30 Ekim 2013 tarihinde başvurduğunu, Savcılığın bahsi geçen danışmanı hakkında saygınlığı rencide edecek derecede bir fiil iddasıyla “Hakaret” ve hizmet nedeniyle “güveni kötüye kullanma” suçlarından iddiname düzenlendiğini ve davanın halen Ankara Asliye Ceza Mahkemesinde devam ettiğini belirtti.

Balık şöyle devam etti; Böyle çirkin bir saldırıyla, bu mesnetsiz iftiralarla şahsımın ve TBMM’nin zedelenmeye çalışılması, kirletilmeye çalışılması çok üzücü. Bu iddialar düzmece olup, araç şahsımın hesabından nakit alınmıştır ve bu mahkemeye sunulmuştur. Danışmanıma çok güvendiğim için hem para çekme yetkim hem de banka kartım şahsın elindeydi.

Hakkımda iftirada bulunan şahıs hakkında haksız ve mesnetsiz beyanları ve söz konusu iftiraya yönelik bir yılı aşkın bir süre önce şikayetçi olmam nedeniyle dava açılmış olmasına rağmen, her ne hikmetse bir yıl sonra ve seçime yakın bir zamanda söz konusu yalanlarla yazılı ve görsel medya üzerinden aleyhime bir algı operasyonu yürütülmektedir.

Aslen bu suçun mağduruyken hakkımda asılsız olarak çıkan haberlerdeki suçlamaları kabul etmemekle beraber sorumluları hakkında her türlü cezai ve hukuki kanun yollarına başvuracağım.