Ve Karşınızda; Yaramaz Bebek Fil Moyo ve Onu Evlat Edinen Vahşi Yaşam Parkı Bekçisi Roxy!

Evet, evet yanlış görmediniz... Evde kedi, köpek değil fil besleyen insanlar da var bu dünyada :)

Ve Karşınızda; Yaramaz Bebek Fil Moyo ve Onu Evlat Edinen Vahşi Yaşam Parkı Bekçisi Roxy!

Adı Moyo olan bu tatlı bebek fil, **a***nnesinin de içinde bulunduğu fil sürüsü bir nehirden karşı karşıya geçerken, kısa boyu sebebi ile boğulma tehlikesi geçiriyor ve geri dönmek zorunda kalıyor.*

Maalesef ki o anda en büyük derdi boğulmak veya sürüsünden geride kalmak değil Moyo'nun... Vahşi doğa acımasızdır... Karşı kıyıda bir başına kalan bebiş filin etrafını sırtlanlar çeviriyor!

İşte tam bu anda Moyo'nun imdadına vahşi yaşam parkının bekçisi Roxy Danckwerts yetişip ve onu sırtlanların arasından kurtarıyor. :)

Daha 14 aylık küçük bir bebek olan Moyo'yu parkta tek başına hayatta kalabilecek duruma getirene kadar evinde bakmaya karar veren Roxy Danckwerts ile bebek filin, aynı çatı altındaki enteresan yaşamına göz atıyoruz :)

O gün şans eseri orada olan bekçi kadın sayesinde küçük Moyo'nun hayatı kurtuldu. Şu an çok ama çok acayip bir hayatı var :)

Düşününce çok tatlı bir olay gibi geliyor ama bunu bir de bekçi Roxy Danckwerts'e sorun. Kedi, köpek yavrusu değil ki bu; bir fil! :)

Haliyle bebekken bile bir köpeğin 5 katı büyüklüğünde. Moyo maşallah çok güçlü, kuvvetli :'))

Evde sürekli Roxxy'nin peşinde gezen Moyo'nun yaramazlıkları da bir enteresan oluyor bu arada. Baksanıza; kaşık ağzında etrafta ne varsa devirip geçiyor :)

Ayrıca inanılmaz meraklı. Aynı bir kedi gibi :) Sağa sola çıkamasa bile o uzun hortumu yok mu... Onunla her şeyi kurcalıyor :)

Moyo Roxy'ye o kadar alışmış ki sesini duyduğu veya kokusunu aldığı anda hemen yanına koşuyor.

"Annesine" ulaşmak için engel falan da tanımıyor haa! Önüne çıkan engellerle başa çıkabilecek kadar akıllı :)

"Onunla aramızda çok farklı, güven, sevgi ve dostluk karışımı bir bağ oluştu. Birbirimizi çok seviyoruz" diyor Roxy. :)

Biraz daha büyüyene kadar sürecek olan bu sıcak ilişki bakalım nasıl sonlanacak? Moyo ya annesini bırakmak istemezse :)))


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler