SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Vefa Küçük, Ali Şen'e patladı

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, mali genel kurulda üyelere seslendi. Geçmişte yaşanan bir şaka olayını da hatırlatan Küçük, Ali Şen'e yüklendi.

Vefa Küçük sağlık durumuyla ilgili olarak, 'Son zamanlar bazı sağlık sorunları yaşadım, Allaha'a şükür atlatmış durumdayım. Benim karın zarımın altında bir sıvı birikmekte. Fazla zararı olmamakla beraber bu sıvı zaman içinde alınmaz ise sıkıntı yaratmaktadır. Bu rahatsızlık içki ve sigara içenlerde görülen bir hastalık. Ben hayatımda içki ve sigara içmedim. Ancak başında rakı kadehi olan adam olarak anıldım.

Zamanında kendini bilmez bir yönetici arkaşım başıma rakı kadehi koydu. Yemin etsem başım ağrımaz rakı içmediğim gibi içki de içmedim. Sigara bile içmedim. Ama bende içki içen yönetici imajı yaratıldı.

Benim sizler nezdindeki imajımda zaman zaman sıkıntılar yaratmıştır. Bu imajı da o günkü belli medya mensupları da aleyhime kullanmışlardır. Bugün çok şükür karşınızdayım ama sarhoş hastalığından kaynaklanan bir hastalığı olan insan olarak karşısınızdayım. Bana bu eşek şakasını yapanlar ahırlarında rahat uyuyorlar ben ise huzurlarınızda bu divanı yönetiyorum. Vefa Küçük, Ali Şen yönetiminde yönetici olarak görev yapmıştı. Sarı lacivertli takımın Galatasaray'ı derbi maçta 3­0 yenmesinin ardından düzenlenen kutlama yemeğinde Ali Şen, rakı kadehini Vefa Küçük'ün başına koymuş ve bu görüntü medyada uzun süre yer almıştı.

Küçük'ün ardından söz alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Ben sizi Vefa Küçük olarak tanıdım. Bu kulüpte asbaşkanlık yaptınız, yöneticilik yaptınız. Ben sizinle beraber çalıştım. O dönemde hukuki konulardan bütün kararları siz verdiniz. Bu kulübe her dönemde katkılarınız olmuştur. Başkanlığı kaybettiğiniz de bile kimsenin yapamayacağı şekilde olgun davrandınız.

Bugünde sağlığı iyi olmamasına rağmen buraya gelip divan kurulunu yönetirek kulübe hizmet etmeyi sürdürüyorsunuz. Biz Vefa Küçük'ü kafasında rakı bardağı olarak değil, kulübümüze hizmet eden bir başkan olarak hatırlayacağız.'

Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, 4 yıl önce konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vefa Küçük böyle şakaları büyütmeyecek kadar büyük insandır. Arkadaşlar arasında böyle şakalar olabilir” diye konuştu.

Ali Şen olayın tamamen iki arkadaş arasında geçen bir şaka olduğunu belirterek, “O geceyi çok iyi hatırlıyorum. Dostluğumuza güvenerek yaptığım bir şakaydı. Bu tür bir şakayı kaldıracak veya kaldırmayacak dostlukları, arkadaşları, insanları tanıyan biriyim.

Vefa Küçük bu şakayı ciddiye alınmışsa, gayri ciddi bir olay olarak kabul ederim. Arkadaşlar arasında bu tür şakalar her zaman olabilir. Ben, Sayın Küçük’ü çok severim ve sayarım. Böyle bir şeyi art niyetli olarak yapmam mümkün değil” demişti.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler