YURTHABER

Vergi Rekortmenlerine Plaket

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Isparta’nın vergi rekortmenlerine Barida Otel’de düzenlenen törenle plaketleri verildi.Törene ISparta Valisi...

Vergi Rekortmenlerine Plaket

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Isparta’nın vergi rekortmenlerine Barida Otel’de düzenlenen törenle plaketleri verildi.

Törene ISparta Valisi Memduh Oğuz, İl jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan, Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, iş adamları ve çok sayıda davetli katılırken, Vali Oğuz yaptığı konuşmada vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğuna değindi. Vali Oğuz, “Alma ve verme ile yapacağımız bir muhasebemiz var. Vergide riayete layık olmak gerek.Kamu görevlilerinin maaşı vergiyle veriliyor. Isparta’nın vergiyle barışık olması, tahakkuk ve tahsilat oranının Türkiye genelinde yüksek olması bizleri memnun ediyor. Isparta vergi vermeyi benimse sıralamasında 29. sırada yer alıyor” diye konuştu.

Defterdar Rahmi Turan da konuşmasında, “Mükelleflerimizin kazançlarının bir bölümünü vergi olarak devlete ödemesi halinde kamu harcamalarının karşılanması ile devletimiz güç kazanacaktır. Vergi ödemenin onurunu yaşayan tüm mükelleflerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından kurumlar ve gelir vergisinde dereceye girenlere plaketleri verildi. Kurumlar vergisi il birincisi Isparta Mensucat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Temsilcisi Erdal Oruç, Kurumlar Vergisi ikincisi Çıraklar Tekstil ve Otomotiv Sanayi Limited Şirketi Temsilcisi Mustafa Çırak, Kurumlar Vergisi üçüncüsü Ünlüsoy Yapı Malzeme Sanayi Ticaret Limited Şirketi Temsilcisi Mehmet Ünlüsoy, Kurumlar Vergisi dördüncüsü Maden Nakliyat Sanayi Limited Şirketi Temsilcisi Oğuzhan Erdoğan, Kurumlar Vergisi beşincisi Metro Mühendislik Sanayi Ticaret Limited Şirketi Temsilcisi Mustafa Özaydın’a plaket takdim edildi. Gelir vergisinde de rekortmen Ata Basmacı’ya plaket verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın