YURTHABER

Yaşlı Kadının Çöp Evi Görevlileri Hayrete Düşürdü

Edirne’de yalnız yaşayan yaşlı bir kadının evinden çıkan çöpler, görevlileri hayrete düşürdü. Sarıcapaşa Mahallesi Venüs...

Yaşlı Kadının Çöp Evi Görevlileri Hayrete Düşürdü

Edirne’de yalnız yaşayan yaşlı bir kadının evinden çıkan çöpler, görevlileri hayrete düşürdü.

Sarıcapaşa Mahallesi Venüs Apartmanı'nda yaşanan olay sabah, komşuların şikayeti üzerine ortaya çıktı. Apartmanda oturan Şahsene Bozkurt (72)'un 1996 yılından bu yana evinde biriktirdiği çöplerin çevreye kötü kokular yayması üzerine komşuları durumdan şikayetçi oldu.

Komşularının savcılığa yaptığı başvuru üzerine binaya gelen polis ekipleri evin kapısını çaldı. Kapının açılmaması üzerine olay yerine çağrılan çilingir yardımıyla eve giren ekipler gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Evin mutfak, banyo ve bütün odalarının çöplerle dolu olduğunu gören ekipler, belediye ekiplerinden yardım istedi.

Çöp yığınları arasında yaşayan Şahsene Bozkurt evden dışarı çıkartıldıktan sonra çalışmalarına başlayan temizlik ekipleri, maske takarak çalışabildi. Evde en az 5 kamyon çöp olduğunu belirten bir temizlik işçisi, böyle bir manzara ile ilk kez karşılaştığını söyledi.

Apartmanın eski yöneticisi Hüseyin Aydoğan ise yaşlı kadının yıllardan beri topladığı çöpleri evine getirdiğini söyledi.
Bu durumdan rahatsız olduklarını anlatan Aydoğan, şu ana kadar yaptıkları şikayet başvurularından bir sonuç alamadıklarını da sözlerine ekledi.

Yaşlı kadın ise sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü.