SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

'Yazık be adam!'

UEFA Avrupa Ligi'nde Norveç ekibi Molde'yi rakip sahada 2-0 yenmeyi başaran Fenerbahçe, kötü hava koşulları altında oynadığı maçta sergilediği futbolla tüm otoritelerden tam not aldı.

'Yazık be adam!'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı spor yazarlarının karşılaşma ile ilgili görüşleri şöyle:

Soğuk geceyi ısıttılar (Rüştü Reçber)

Rakip orta alanı ve kanatları ne kadari iyi kapatsa da, süratli ve çabuk oynayan Fenerbahçe, grubun lideri olan bir takıma karşı da ancak bu kadar pozisyon bulabilirdi. Ozan’ın, Souza’nın ve Diego’nun ortadan girişimleri, beklerin ve kanat oyuncularının sürekli hücuma destek vermesiyle F.Bahçe, ben buradayım ve kazanacağım görüntüsündeydi. İkinci yarı ilk 10 dakikadan sonra temposu düşen bir Fenerbahçe görmemize rağmen, yine de oyunda kalmayı başardılar.

Avrupa'yı, Asya'da geçeceğiz (Uğur Vardan)

Her şey çok güzel gidiyordu ki, Glasgow'dan gelen gol haberi (Ajax 2-1 öne geçmişti), 'formalite' niteliğindeki son maça 'en az bir beraberlik' şerhinin düşmesine neden oluyordu. Yani bu durumda Fenerbahçe, Kadıköy'e tatil için gitmeyecek. Yani sözün özü Celtic karşısında alınacak bir puan bile, 'perşembe mesaileri'nin devamını sağlayacak.

Ve Fener, Molde'yi yener... (Ateş Bakan)

Pereira, “Ha şimdi gitti, şimdi gidecek” derken; Tam Fenerbahçe taraftarını da ikna etmiş iken, her şey yolunda gidip bizim tirajlar tavan yapmış iken; Aziz Yıldırım, Pereria’yı alır, basket maçında yanına oturtturur. Olmadı be başkan! Nerede kaldı senin delikanlılığın(?) El alem, 3 yılda 7 hoca devirirken,Avrupa patentli rakibin; 3 kupa falan demeden neşteri, Hamza’nın kalbine vururken, Sen çok light oldun be başkan(!) Sen son 10 yıldır bir tuhaf oldun be başkan! Kiminle başladıysan, onunla devam ediyorsun. Yıllarca “istikrar” nutukları atan yazarlar bile “kelle” isterken, sen “sabır” diyorsun. Nasıl bir adamsın sen? Bizim işi de bozuyorsun. Yazık be adam...

[Maçtan kareler-![Molde - Fenerbahçe maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2125100/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/molde-fenerbahce-macindan-kareler-155343-myspor)

Sabrın sonu (Tayfun Bayındır)

Sıklıkla fizik gücü eksik diye eleştirdiğimiz Fenerbahçe’nin, Vitor Pereira’nın da söylediği gibi her hafta üzerine koyarak güçlendiğini ve artık tam anlamıyla doksan dakikalık bir takım haline geldiğini dün yaşayarak gördük. Diri ve gerçekten iyi pres yapan aynı zamanda kötü zemin olmasına rağmen başarılı pas planlaması da sergileyen bir Fenerbahçe izledik. Sistem dün kusursuz işledi.

Pereira Türkiye'yi çözdü (Erman Toroğlu)

Fenerbahçe dün dengeli oynadı. Futbolda başarıya ulaşacaksan birinci vazifen gol yemeyeceksin. Ondan sonra gol atacaksın. Ne kadar gol atarsan at, kolay gol yersen başarıya ulaşamazsın. Pereira Türkiye'yi çözdü. Futbol kalitesi yüksek değil. F.Bahçe nasıl olsa gol atar. Peki Avrupa'da durum farklı mı? Belli bir çizgiye kadar evet! O çizgiye kadar gol yemeyeceksin, nasıl olsa atarsın! Aynen dün akşamki Molde gibi takımlara karşı.

Hak edilen galibiyet (Oğuz Çetin)

Fenerbahçe iyi mücadele ediyor. Doğru savunma yaparak rakibe önemli pozisyon vermiyor. Oyuna hakim olarak, dengeli oynayabiliyor. Gol yemediği gibi bir şekilde gol noktalarında etkili olup sonuca ulaşıyor. F.Bahçe hak ettiği bir galibiyet elde etti. Başta oynadığı futbolu golle de süsleyen Ozan olmak üzere tüm oyuncular ve Vitor Pereira’yı kutlarım.

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler