MAGAZİN

Yeliz Yeşilmen'den tartışma yaratan 'seccade' paylaşımı!

Ramazan ayının gelmesiyle ibadet halini paylaşan Yeliz Yeşilmen, sosyal medyada tartışma yarattı. Seccade üzerinde renkli ojeleriyle dikkat çeken Yeşilmen'e çok sayıda, 'ojeyle namaz olmaz, abdest olmaz' şeklinde eleştiri geldi.

Yeliz Yeşilmen'den tartışma yaratan 'seccade' paylaşımı!

'Ramazan ayına girdiğimiz bugünlerde ünlü isimler de manevi paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Demet Akalın Ramazan'ın ilk günü türbeye gitmeyi tercih ederken, pek çok ünlü isim de Ramazan Ayı paylaşımlarında bulunuyor.

Bu isimlerden biri de Yeliz Yeşilmen. Ünlü isim Instagram sayfasından yaptığı paylaşımla dikkat çekerken, tartışmanın da fitilini ateşledi.

Seccade üzerine ojeli ayaklarını paylaşan Yeliz Yeşilmen, paylaşımına 'ibadet saati uyuma kalk' notunu düştü.

YELİZ 2

Yeşilmen'in paylaşımı sosyal medyada tartışmalara sebep olurken, pek çok takipçisi 'ojeyle abdest alınmaz' ya da 'ojeyle kılınan namaz kabul olmaz şeklinde pek çok yorum yaptı.

ELEŞTİRENLERE CEVAP!

Yeliz Yeşilmen, Alp Kılınç adlı Instagram fenomeninin yaptığı 'Yeliz Yeşilmen, İslam dinine göre necasetten taharet gereği ojeden dolayı abdest kabul olmuyor diyorlar ama yine de sen bilirsin' yorumuna cevap verdi.

ALP 1

'İNSANIN KALBİ ÖNEMLİ'

Yeşilmen eleştirilere, 'Pardon senin islam bilgin nasıl? Ne bilirsin? Mesleğin ne? Herkesin kalbini Allah bilir. Herkesin ibadeti kendine. Ben ayağımın göründüğünü bile fark etmedim siz yazana kadar. Ama insanın kalbi önemli.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
abdestin namazın şartlarını bilmiyor ama bilmediğini de bilmiyor kalbime bak kalp temiz fetvası veriyor zaten ibadet yapmayanların temel savunma argümanıdır sen kalbe bak kalbim temiz (çamaşır suyu ile yıkanmış) ibadet kendi bildiğini değil emredileni emredildiği şekilde yapmaktır nokta
Aynen, bir de ayağımın göründüğü farketmedim diye bir de yalan söylüyor. Bu tipler, fotoğraflarını paylaşmadan önce bin kere kontrol eder öyle paylaşırlar. Çünkü zaten amaç fotoğraf paylaşmak ve birilerinin dikkatini çekmek ve like almak. Kendini komik duruma düşürmekten başka bir şey yapmamış. Ayrıca yorum yapana verdiği cevap ayrı bir saçmalık. Gerçi bu tiplere de böyle bir davranış yakışır.
Yeliz Yeşilmen hanım keşke başka yolla hatırlansaydınız. Olmayan İslami bilginizle değil. Prim kasacak başka bir yol arayın bence.
yaa oyle de namaz olmaz cok ta bilmeyegerek yok beli de neyse gostermelik te olsa o da bisey ????????????
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler