Yılbaşını Evde Geçirecekler İçin Altın Değerinde: Arkadaşlarınızla Keyifli ve 'Yüksek' Vakitler Geçirmek İçin İdeal 4 İçki Oyunu

Ya da Demet Akalın filan konserine de gidebilirsiniz... Bu liste daha hesaplı ama siz bilirsiniz.

Yılbaşını Evde Geçirecekler İçin Altın Değerinde: Arkadaşlarınızla Keyifli ve 'Yüksek' Vakitler Geçirmek İçin İdeal 4 İçki Oyunu
  1. Shot Rulet

Şişe Çevirmece'nin 18 yaş üstü versiyonu; Shot Rulet.

Kurallar basit; elinizde avcunuzda ne kadar shot bardağı varsa hepsine farklı farklı içkiler dolduruyorsunuz, ortaya da bir şişe koyuyorsunuz. Önce bir 'yasak sözcük' belirliyorsunuz, ardından shot bardaklarının çevresinde bağdaş kurup muhabbet etmek suretiyle gecenize devam ediyorsunuz.

Yasak sözcüğü kim söylerse şişeyi çeviriyor, şişenin gösterdiği shot'ı dikiyor.
'İçkiyi karıştırmayın' genellemesini adeta Berlin Duvarı gibi yıkan bir oyun...2. Bira Çanağı

Çok tehlikeli bir oyun. Dikkat!

Bira Çanağı oyununda, tüm biraları bir çanağa, tencereye veya benzer derin bir kaba dolduruyorsunuz. Daire şeklinde oturuyorsunuz, ve herkes birer yudum içip çanağı yanındakine uzatıyor. Herkes istediği kadar yudum alabilir, az ya da çok, farketmiyor.

Çanaktaki son yudumu içen, o turun kazananı oluyor. Kazanandan bir önceki insan ise (yani kazanandan hemen önce çanaktan bira içen insan oluyor) o turu kaybediyor; bir sonraki turda bira içemiyor.

Sağlam mide ve strateji gerektiren bu oyun, çemberde tek kişi kalana kadar devam ediyor!3. Yazı Tura

Evet, hakikaten de yazı tura. Ama çok edepsiz bir yazı tura...
Sadece arkadaşlar arasında utanmanın arlanmanın olmadığı bir ortamda oynanabilen bu oyunun kuralları şu şekilde;

Tabii ki daire şeklinde oturuyorsunuz, -oyunlar için daha farklı bir şekil daha iyi olsaydı sizi o şekilde oturturduk, merak etmeyin. Biri yazı tura atıyor; eğer doğru tahmin edersiniz, sıra sağınızdakine geçiyor.

Ama eğer doğru tahmin edemezseniz iki seçeneğiniz var; ya ortada önceden hazırlanmış shot'lardan bir tane gömeceksiniz, ya da üzerinizdeki kıyafet parçalarından birini çıkaracaksınız!4. Beşli

Ağzıyla içmeyen arkadaşlarınızla oynarsanız epey bir tekel borcu yaratacağınız bir oyunla daha karşınızdayız; Beşli!

Birbirinden farklı boyutlarda, daha önceden üzerine keçeli kalemle numaralar yazdığınız beş bardağa içki dolduruyorsunuz. Aynı içkiden ya da farklı farklı içkilerden koymak size kalmış; eğer bu yılbaşı için öngörünüz alkol komasıysa farklı içkilerden koyun.

Zar atıyorsunuz, zarın gösterdiği numaralı bardağı içmek zorundasınız. Eğer 6 atarsanız, istediğiniz herhangi bir bardağı içiyorsunuz... Boşalan bardaktaki içki yenileniyor; sağınızdaki arkadaşınız zar atıyor.


Kaynaklar: Drinkinggamezone.com, Theberry.com & Rick T Cartman'ın dayısının eşsiz tecrübeleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın