YURTHABER

Zonguldak Barosu Yeni Yönetimini Oluşturdu

Zonguldak Barosu 61. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.Zonguldak Barosu 61. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Av. Kerem...

Zonguldak Barosu Yeni Yönetimini Oluşturdu

Zonguldak Barosu 61. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Zonguldak Barosu 61. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Av. Kerem Ertem ise üçüncü kez başkan oldu. İki gün süren seçimlerde önemli mesajlar veren Başkan Ertem, “Bizler, daha nice yıllara yürüyecek bir Baronun üyeleri olarak, bağımsızlık düşüncesinin, saf adalet duygusunun, adil yargılamanın ve hak dağıtımının avukat olmadan gerçekleşmeyeceğine inananlarız. Hepimiz, mahkeme salonlarından kovulan meslektaşlarının duydukları mesleki ve vicdani acıya ortağız, hepimiz, dünyayı nasıl algılarsak algılayalım, siyasetimiz, felsefemiz, inanç değerlerimiz nasıl olursa olsun, avukata karşı girişilen her hukuksuzlukta içimizde fırtınalar kopardık, eylemler ve söylemler geliştirdik. Gördük ki, eylemler ve söylemler bir duruş sergilemekten ötede değildir, daha fazlasını yapmak, yargı siyasetini etkilemek yanında, ona kılavuzluk etmek gerekmektedir” dedi.

Yeni Yönetim ise “Aykut Boran, Süleyman Caner, Görkem Çeçe, Tuba Kaya, Türker Kapkaç, Aslı Oğuz, Burcu Özel, Engin Üstünkol, Havva Yılmaz ve Engin Yurtbay” dan oluştu.