SPOR

A Milli Takım'da Mircea Lucescu ile yollar ayrıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile yolların ayrıldığını resmi internet sitesinden açıkladı. Lucescu, ayrılık sonrası, “Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile yollarını ayırdı.

TFF'den yapılan açıklamada, yönetim kurulunun Lucescu ile gerçekleştirdiği toplantının ardından sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda Rumen teknik adamla anlaşmanın sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Lucescu ise şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."

LUCESCU'NUN TÜRKİYE KARİYERİ

4 Ağustos 2017’de, Fatih Terim’den boşalan koltuğa getirilen Lucescu ile Türkiye Futbol Federasyonu yollarını ayırdı. Kadro tercihleri ve aldığı sonuçlarla büyük eleştiriler toplayan Lucescu, görevde kaldığı süre boyunca Milli Takımın başında 9’u hazırlık maçı olmak üzere 17 maça çıktı. Bu maçlarda Ay-Yıldızlılar 4 galibiyet alırken 7 kez de sahadan mağlup ayrıldı.

DÜNYA KUPASI ELEMELERİ'NDE 4 PUAN TOPLADI

Türkiye A Milli Takım, 2018 Dünya Kupası Elemelerinde İzlanda, Hırvatistan, Ukrayna, Finlandiya ve Kosova’nın da yer aldığı grubu iki hoca yönetiminde tamamladı. Fatih Terim'le grupta 6 maça çıkan A Milli Takım, 11 puan toplarken, Terim’den sonra göreve gelen Lucescu yönetiminde ise grupta çıktığı 4 maçta 4 puan topladı. Ay-Yıldızlılar grubu 15 puanla 4. sırada tamamladı ve Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’na katılamadı.

ULUSLAR LİGİ'NDE KÜME DÜŞTÜ

UEFA Uluslar Ligi B Grubu’nda İsveç ve Rusya ile mücadele den Milliler, grupta sadece 1 galibiyet alabildi. Çıktığı 4 maçta 3 puan toplayan A Milli Takım, Uluslar Ligi’nden küme düştü ve gelecek sezon C Ligi’nde mücadele edecek.

İşte Mircea Lucescu’nun Milli Takım karnesi:

2018 DÜNYA KUPASI ELEMELERİ

Ukrayna - Türkiye: 2-0
Türkiye - Hırvatistan: 1-0
Türkiye -İzlanda: 0-3
Finlandiya -Türkiye: 2-2

HAZIRLIK MAÇI:

Romanya - Türkiye: 2-0
Türkiye - Arnavutluk: 2-3
Türkiye - İrlanda: 1-0
Karadağ - Türkiye: 2-2
Türkiye - İran: 2-1
Tunus - Türkiye: 2-2
Rusya - Türkiye: 1-1
Türkiye - Bosna Hersek: 0-0
Türkiye - Ukrayna: 0-0

UEFA ULUSLAR LİGİ:

Türkiye - Rusya: 1-2
İsveç - Türkiye: 2-3
Rusya - Türkiye: 2-0
Türkiye - İsveç: 0-1

Okuyucu Yorumları 34 yorum
istiklal marşı derler. terim e tazminat vermek istemezler elin gavuruna tazminat verirler.. terim kalsaydı dünya kupasına gitmiştik.. bu lanet tff ne zaman istifa edecek. lütfen siyasiler el atsın. yeter türk futbolunu katlettikleri.
@metinsahin79 zaten siyasiler el attığı için futbolumuz bu
@metinsahin79 Bu kısa süre içinde F. Terimden çok daha faydalı olmuştur...takım gençleşmiştir....F.TERİM SADECE KENDİ ŞAHSI İÇİN HAREKET EDEN BİR İNSANDIR...G.S ve MİLLİ takım umurunda değildir..lUCESCU NUN TAZMİNATI FALAN YOKTURİşte TFF'nin son dönemde sözleşmesini feshettiği teknik direktöre yaptığı ödemeler: • Lucescu: Maaş (----) • Fatih Terim: Maaş (8 milyon TL • Abdullah Avcı: Tazminat yok • Guus Hiddink: Maaş (975 bin euro) • Ersun Yanal: Maaş (180 bin TL)....
@metinsahin79 demirören kimin adamı onu o makamı kim getirdi zannediyorsun futboldan ve ülkesinden bu kadar bi haber kişilerde yorum yazıyor ya
VAR"a rağmen bu kadar haksızlıkların yapıldığı, ayrıca istiklal marşını dahi okuyacak adam bulamadığı için bırakmıştır.Birinci ve ikincinin belirlendiği GENÇ YETENEKlerin Çatır çatır hakkının yenildiğibir ligde Nasıl başarılı olunur ki
hata başta idi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler