YURTHABER

Adana'da lise öğrencileri "Kurtuluş Sokağı" adlı tiyatro oyununu sahneledi

Adana'da lise öğrencileri "Kurtuluş Sokağı" adlı tiyatro oyununu sahneledi

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında lise öğrencileri tarafından "Kurtuluş Sokağı" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Merkez Seyhan ilçesinde bulunan Tepebağ İmam Hatip Ortaokulu'nda etkinlik öncesi Adana Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından türküler seslendirildi.

Etkinlik daha sonra Av. Turhan Arın Sokak'ta öğrenciler tarafından hazırlanan "Kurtuluş Sokağı" tiyatro oyunuyla devam etti. Burada tarihi kostümler giyen öğrenciler ellerinde meşaleler eşliğinde şiirler okudu. Etkinlikte, Adana Anadolu Lisesinin hazırladığı "Kurtuluşumuzun 100. Yılı" dergileri dağıtıldı.

Adana Valisi Süleyman Elban, öğrencililere ve öğretmenlere teşekkür ederek, tiyatro oyununu çok başarılı bulduğunu söyledi.

Etkinliğe, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön