SPOR

'Ağır, hantal, artık bitmiş'

EURO 2016'daki rakibimiz İspanya'da spor medyası Türkiye hakkında ilginç bir analizde bulundu.

'Ağır, hantal, artık bitmiş'

İspanyollar çektikleri kuradan memnun kalmadı. Türkiye'yi 4. torbadan gelebilecek en güçlü takım olarak gören İspanya, EURO 2016'da içine düştükleri grubu tehlikeli olarak yorumladı. Türkiye, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile birlikte D Grubu'na düşen Boğalar'ın, çetin bir mücadelenin içine girişeceği belirtildi. İspanyol basınında öne çıkan haberler şu şekilde:

Marca Gazetesi: "OSMANLI ORDUSUNUN TEMEL TAŞLARI"

"Türkiye'de her şey Arda'nın ayaklarında. Sniper Hakan da Osmanlı ordusunun bir diğer temel taşı. Türkiye'nin tehlikeli bağlantısı Arda ve Hakan arasında. İspanya önce bu ikili arasındaki bağı koparmalı. Türkiye'nin golcüsü Burak Yılmaz. Galatasaray forveti ama ağır ve hantal..."

['Fatih ben sana söylemiştim'](https://www.mynet.com/fatih-ben-sana-soylemistim-90296-myspor)

AS gazetesi ise Arda Turan'la Hakan Çalhanoglu dışındaki isimlere pek şans tanımadı.

Aritz Gabilondo'nun yaptığı değerlendirmede Türkiye'nin EURO 2008'deki nesil kadar iyi olmadığını ancak tutku ve rekabetçi ruhu taşıdığını belirtirken Volkan Babacan'ın kimsenin tartışmadığı iyi bir kaleci olduğunu vurguladı.

[Euro 2016 kuralarında büyük tesadüf](https://www.mynet.com/euro-2016-kuralarinda-buyuk-tesaduf-90289-myspor)

ARTIK O KADAR İYİ DEĞİLLER

Defans bölgemiz için, "Son turnuvaya göre tamamen değişti. Artık o kadar iyi değiller" yorumu yapıldı.

BURAK'IN ARTIK VAKTİ GEÇTİ

Orta sahada Selçuk İnan kilit bir oyuncu olmasına karşın yeterli düzeyde performans sergilemediğini iddia eden AS, "Arda Turan ve Hakan Çalhanoglu futbollarını ortaya koymalılar" diyerek İspanya karşısında şansımıza dikkat çekti.
Forvet hattı için de yorum yapan AS'a göre en zayıf bölgemiz burası: "Burak Yılmaz'ın artık vakti geçti."

[Euro 2016'daki rakiplerimizi tanıyalım!](https://www.mynet.com/euro-2016daki-rakiplerimizi-taniyalim-90287-myspor)

3 KİLİT NOKTA

AS'ın analizinde Türkiye'nin 3 kilit noktası olarak şunlar öne çıkarıldı. Elemelerde ölecek gibi görünüyorlardı ancak hiç pes etmediler. Kazandılar ve Hollanda'yı elediler. Arda Turan ligin ilk yarısında oynamadı. Turnuvada ne yapacağını bilemiyoruz. Türkiye ligi zayıf bir lig. Bu da kadro seçimini etkileyecektir.


Mundo Deportivo: "İspanya için zor"

Mundo Deportivo gazetesi, "İspanya için zor grup" başlığını kullandı. Sadece 3. torbadan İsveç'i çekmeyerek iyi bir iş yapıldığı, Çek Cumhuriyeti'nin Zlatan Ibrahimovic ve arkadaşlarına göre daha iyi bir seçenek olduğu ancak Türkiye ve Hırvatistan için aynı şeyin söylenemeyeceği ifade edildi.


Sport: "Ölüm grubu"

Sport gazetesi, "İspanya EURO 2016'da ölüm grubunda" başlığını tercih etti. Boğalar'ın en zor kuralardan bir tanesini çektiğine dikkat çekilirken, Türkiye, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti'nin İspanyollar için zor rakipler olduğu belirtildi.


El Pais: "Türkiye'nin sağı solu belli olmaz"

Ülkenin önde gelen gazetelerinden El Pais, gruptaki rakipleri değerlendirdi ve "Türkiye'nin sağı solu belli olmaz" dedi. Bir önceki turnuvasına göre daha zayıf bir görünümde olduğu belirtilen Türkiye için "Yine de Arda Turan'lı takım için bir öngörüde bulunmak güç. Hakan Çalhanoğlu bir fenomen. Selçuk İnan ise, turnuvadaki az takımda olan güçlü set hücumlarını kuran isim" yorumu yapıldı.


Eurosport: "Çetrefilli grup"

Eurosport'un İspanya edisyonu Boğalar'ın grubunu "Çetrefilli bir grup" şeklinde yorumladı. Futbol hayatını İspanya'da sürdüren Arda Turan, Ivan Rakitic ve Luka Modric gibi oyuncuların, Fransa'daki finallerde İspanya'ya karşı oynayacaklarının altı çizildi.

El Mundo: "İspanya şanssızdı"

El Mundo gazetesi Paris'teki kura çekimini "İspanya için şanssızlık" olarak nitelendirdi. İspanya'nın en iyi jenerasyonunun dağıldığı, Xavi Hernandez, David Villa, Xabi Alonso ve Carles Puyol gibi isimlerin artık kadroda olmadığı hatırlatıldı. Bu grubun çapraz eşleştiği gruptan gelecek rakibin de güçlü bir takım olacağına vurgu yapıldı.


ABC: "Türkiye her şeyi yapabilir"

ABC internet sitesi Türkiye'nin turnuvalar için zorlu bir rakip olduğu değerlendirmesini yaptı. 2002 Dünya Kupası'nda 3.'lük elde ettiği hatırlatılan Türk Milli Takımı'nın, EURO 2008'de de yarı final oynadığının altı çizildi, "Türkiye büyük turnuvalarda her şeyi yapabilir" denildi.

[A Milli Takım'ın Euro 2016'daki rakipleri belli oldu](https://www.mynet.com/iste-turkiyenin-euro-2016-rakipleri-90277-myspor)


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler