YURTHABER

Akbank, "The Valuable 500"e Türkiye'den katılan ilk banka ve kurum oldu

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: - "Geleceğin Türkiye’si için çalışırken herkesin yeteneklerinden, düşüncelerinden faydalanmanın önemine inanıyor, bunu yaratıcılığı da tetikleyecek büyük bir değer olarak kabul ediyoruz"

İSTANBUL (AA) - Akbank, kapsayıcılık ve çeşitlilik ilkeleri doğrultusunda engelli bireylerin çalışma hayatına katılımını desteklemek için küresel bir girişim olarak kurulan The Valuable 500'e katıldı.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, engelli bireylerin iş hayatına katılımlarını desteklemek ve yaratacakları değer konusunda farkındalık oluşturmak adına kurulan The Valuable 500'e Akbank da katıldı. Sürdürülebilirlik alanında Türkiye'de öncü çalışmalara imza atan Akbank, girişime Türkiye'den katılan ilk banka ve kurum oldu.

2021 yılı içerisinde engelli bireylerin iş dünyasına katılımını desteklemek adına taahhütte bulunacağını açıklayan Akbank, bugün yapılan uluslararası basın açıklaması ile girişimin bir üyesi ilan edilerek bu konuda dünyanın öncüleri arasındaki yerini aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, sürdürülebilirlik alanında dünyaya ve Türkiye'ye fayda sağlayacak her türlü girişimin destekçisi olmaya çalıştıklarını belirtti.

İş stratejilerinin önemli bir parçası olarak gördükleri sürdürülebilirlik konusunda yakın zamanda açıkladıkları strateji ve somut hedeflerle yepyeni bir dönemi başlattıklarını ifade eden Binbaşgil, şunları kaydetti:

"Bu bağlamda, The Valuable 500'e katılan ilk Türk bankası ve kurumu olmaktan gurur duyuyoruz. Kapsayıcılık ve çeşitliliği kültürümüzün önemli bir parçası olarak görüyoruz. Geleceğin Türkiye'si için çalışırken herkesin yeteneklerinden, düşüncelerinden faydalanmanın önemine inanıyor, bunu yaratıcılığı da tetikleyecek büyük bir değer olarak kabul ediyoruz. Bu nedenle The Valuable 500’e katılarak, hem engelli bireyler için daha kapsayıcı bir iş dünyası yaratmadaki rolümüzden hem de bu konuda farkındalık oluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz."

Dünya Ekonomik Forumu'nun Ocak 2019'da Davos'taki Yıllık Toplantısı'nda başlatılan The Valuable 500, bütün tedarik zincirindeki iş sistemini engelli bireylerin yararına dönüştürmeyi hedefleyen tek küresel Üst Yönetici (CEO) topluluğu olarak öne çıkıyor. Girişime, iki yılda 35 ülkeden 400'ün üzerinde CEO katıldı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön