SPOR

Akyazı Arena açıldı! Tayyip Erdoğan stadın ismini açıkladı

Trabzonspor'un yeni mabedi Akyazı Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Erdoğan, Trabzonspor'un yeni stadına Şenol Güneş'in adının verildiğini duyurdu.

Ve beklenen gün geldi çattı... Trabzonspor’un dört gözle beklediği Akyazı Spor Kompleksi açıldı. Dolgu işlemlerine 2011, inşaatına ise 2013 yılında başlanan Akyazı’nın resmi açılışı gerçekleştirilen etkinliklerle yapıldı.

STADIN İSMİ DE ŞENOL GÜNEŞ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları:

"Bu yolda hep beraber can vermeye hazırız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kardeşlerimiz şu anda içinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş kompleski... Onunla dünya üçüncüsü olduk. Bizler stadın ismini de Şenol Güneş yapmaya karar verdik."

Organizasyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani, siyasiler, Bordo-Mavili kulübe emek vermiş eski başkanlar, yöneticiler, futbolcular, teknik direktörler, birçok konuk ve davetlinin yanı sıra taraftarlar da yer aldı.

40 BİN TÜRK BAYRAĞI

Stat açılışına olan yoğun ilgi nedeniyle stat çevresindeki yollar adeta kilitlenirken, heyet güçlükle stada ulaştı. Aynı zamanda çok sayıda taraftar ve öğrencilerden oluşan grup da Avni Aker Stadı’ndan sahile kadar yaptıkları veda yürüyüşünün ardından otobüslerle stada hareket ettiler. Açılış öncesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından stat koltuklarına 40 bin Türk bayrağı ve 7 bin de Katar bayrağı bırakıldı.

BAŞLAMA VURUŞU ERDOĞAN'DAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından açılış törenine geçildi. Erdoğan kurdela kesimi öncesi, Trabzonspor’a katkıları dolayısıyla Katar Emiri Sani’ye teşekkürlerini ileterek, "Bu yatırımlarla birlikte yeni yatırımları da Trabzon’un takip edeceğini hatırlatmak istiyorum. Askerimizin, polisimizin tekraren gözlerinden öpüyorum. Milletimizin başı sağolsun diyorum, ailelerine sabırlar diliyorum.” dedi.

Erdoğan, daha sonra Trabzonspor’un efsane futbolcuları arasındaki maçın başlama vuruşunu yaptı. Tribündeki taraftarların "Reis buraya" şeklindeki tezahüratları üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, tribünlere giderek taraftarları selamladı. Erdoğan, stadın deniz tarafındaki kalesine ilk penaltı atışını da yaparak gole çevirdi.

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bazı bakanlar ve milletvekilleri ile spor camiasından çok sayıda isim de katıldı.

Tören öncesinde Trabzonspor’un tarihini anlatan bir tanıtım filmi gösterildi. Şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından Katar ve Türk milli marşları dinlenildi. Milli marşlar okunurken tribünlerden Türk bayrağı ve "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" yazan dev pankart açıldı. Şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi, dua edildi.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler