SPOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan sert açıklama: Ayağınızı denk alın

Ali Koç ve yönetimi, Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda ibra edildi. Açıklamalarda bulunan Ali Koç, "Ayağınızı denk alın. Üstümüze gelen bir kesim var, içeriden dışarıdan. Dua edin biz başarılı olalım" derken, eleştirilen Comolli ile ilgili ise "Beğenmediğiniz Comolli giden tüm gençlerin sözleşmesine geri alma maddesi koymuş" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin olağan mali genel kurulu, Ülker Stadyumu'nda yapıldı. Genel kurula başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri ve genel kurul üyeleri katıldı. Yönetim ve denetleme kurulu olarak iki ayrı oylama sonunda 5 Haziran - 31 Aralık 2018 tarihlerindeki Ali Koç yönetimi ve denetimi oy birliği ile ibra edildi.

2019 BÜTÇESİ ONAYLANDI
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2019 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Fenerbahçe'nin olağan mali genel kurulu, Ülker Stadyumu'nda gerçekleşti. Genel kurulda 2019 yılı bütçesi üyelerin oyuna sunuldu. 2019 yılına ait yapılan oylama sonunda 1 milyar 472 milyon TL'lik gelir, 1 milyar 585 milyon TL'lik gider içeren bütçe oy birliği ile kabul edildi.

YÖNETİME YETKİ VERİLDİ
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün olağan mali genel kurulu, Ülker Stadyumu'nda gerçekleşti. Genel kurulda üyelerin onayına bir dizi yetki sunuldu. Sarı lacivertli yönetim, genel kurul üyelerinden spor branşlarıyla ilgili şirketler, ticari işletmeler ve gayrimenkul yatırımlarla ilgili görev süresinin bitimine kadar yetki talep etti.

Fenerbahçe yönetimi ayrıca; Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili olarak Medicana Grubu ile yapılması planlanan iş birliğinin görüşülmesi için yetki istedi. Yapılan oylamalar sonrasında Fenerbahçe Kulübü genel kurul üyeleri, yönetim kuruluna oy birliği ile etki verdi.

ALİ KOÇ'TAN SERT AÇIKLAMALAR: AYAĞINIZI DENK ALIN
Ali Koç genel kurulun devamında bir kez daha kürsüye çıkarak şu ifadeleri kullandı:

"Haydi biz kötüyüz, vasatız tamam. Peki basketbolda? Final Four'a 2 rekor kırarak gittik. Ardından sakatlıklar yaşadık, adeta üstümüze kara bulutlar çöktü. Final Four'da yaşanan talihsizlikleri de biliyorsunuz. İnşallah bütün uğursuzlukları üstümüzden atarız. Yönetimdeki arkadaşlarla konuştuk, o 10 milyon TL koymaya razıysa salı günü 22 kişi 22 milyon TL vereceğiz. Haber verin kendisine, FB TV'den izlesin. (Ali Asker Aksu'nun 'Yönetim kişi başı 1 milyon TL verirse ben 10 milyon TL vereceğim' sözlerine cevap)

LİGİN İLK YARISI İLE İKİNCİ YARISI ARASINDA FARK YOKTU
Ligin ilk yarısı ile ikinci yarısı arasında acı çekmek açısından bir fark yoktu. Bu kadar talihsizliğin, hatanın olduğu sezondan ders almaya bakacağız. Biri Comollizede lafını kullandı. Hata yapmış olabilir ama geçmişine bakarsanız futboldan anlamadığını söyleyemezsiniz. Bir babayiğit '300 milyon Euro versin ama 30 yıl istemesin' diyorsunuz. Böyle biri çıkarsa biz hemen görevi bırakıp, gece gündüz onun emrinde oluruz. Göreceksiniz bizden ayrılacak futbolcular neler yapacaklar başka takımlarda. Bize bir şeyler oldu. Suçlusu benim, Comolli, Momolli değildir.

FENER OL'DAN 20-25 MİLYON DOLAR KAYNAK GİRDİ AMA BUNA RAĞMEN DENİZ ARTIK BİTTİ
140 milyona yakın bir parayı içeri soktuk. 'Fener Ol' kampanyasıyla 20-25 milyon dolar kaynak girdi ama buna rağmen bitti. İki ayda 125-130 milyon TL'ye geldik. Bu Türkiye normlarında tarihi bir rakamdır. Hedef 450 milyon liraydı ama oralara ulaşacağız inşallah. Futbolcuların ödemelerinde hala 2 ay geriden geliyoruz. Basketbolcularda 1 ay geriden geliyoruz. Deniz artık bitti. Keşke seçim bu sene olsaydı. Seçim günü, 'Bazen kazanarak kaybedersiniz' dedim. Onlar kaybederek çok şey kazandılar. Siz neler olduğunun farkında değilsiniz.

BASKETBOLDA KÜÇÜLMEYE GİTMEYECEĞİZ
Biz 30 milyon dolar olan basketbol takımımızın bütçesinde küçülmeye gitmeyeceğiz. Bunu da söyleyeyim. Ayağınızı denk alın. Üstümüze gelen bir kesim var, içeriden dışarıdan. Dua edin biz başarılı olalım. UEFA... Kardeşim adam sattığın kadar adam alabilirsin diyorsa, sattığın kadar adam alacaksın. Sonrasında ise bonservissiz ve kiralık oyuncular olabilir.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILMAMIZ GEREKİYOR
Kenan Evren Lisesi'nin eli kulağında. Çevre Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanımız'a teşekkür ediyoruz. Bizi siyasete çekmek istiyorlar. Şurada 'Her şey çok güzel olacak' yazıyordu. Eylül'den beri orada duruyordu. Sanki seçim zamanı koymuşuz gibi. Şampiyonlar Ligi, elde edilebilecek en büyük gelir kaynağı ve biz 10 yıldır Şampiyonlar Ligi'ne gidemiyoruz. Bizim gitmemiz gerekiyor. Hem Finansal Fair Play'e uymamız, hem maddi problemleri aşmamız, hem de Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız gerekiyor.

MERİH DEMİRAL VE DUHAN AKSU KONUSU
Duhan Aksu hakkında haber vardı. Lille'in ikinci keşfi diye. Merih de Duhan da daha önce şampiyon olan altyapı kadromuzdan. O çocukların hiçbiri bizde değil. İnsan merak ediyor. Tesadüf mü? Bize 2 gol atan Ümraniyesporlu Yasir Subaşı. Onda geri alma maddesi varmış. 'Diğerlerinde niye yoktu?' dedim. Onlar 2 yıl önce gittiği içinmiş. Yasir biz seçildiğimiz zaman gitmiş. Beğenmediğiniz Comolli giden tüm gençlere geri alma maddesi koymuş. Sordum ilgililere; biz bu oyuncuları (Merih Demiral, Duhan Aksu) A takıma yollamışız, neden gitmişler. Yukarıdan 'Uygun değil' denmiş."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Dilen fener. Pardon diren olacaktı.asdasadsd
O kadar para dilendiler bugun bir açıklandı ki Fenevin borcu 3.5 milyar tl...Galatasarayin 2,5 kat daha fazlası..Paralar nerde Aliiiii???
Çok komik kendin güldünmü
Ali Koç feneri batıracak. Murat sağlamı alarak 2. Lige hazırlık yapıyor
Ali Şen başkan Feneybahce sampiyon hahaha
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler