SPOR

Ali Şen: Ali Koç Fenerbahçe için şans

Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, Fenerbahçe ve Türk futbolunun geleceğine ilişkin özel açıklamalarda bulundu. Şen, Ali Koç’un başkan adaylığının Fenerbahçe için şans olduğunu ifade etti.

Ali Şen: Ali Koç  Fenerbahçe için şans

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen, İHA’ya özel açıklamalar yaptı. Sarı-lacivertlilerin Başakşehir karşısında aldığı galibiyeti değerlendiren Şen, “Taraftarı çok olmayan, başkanı akıllı, antrenörü ve futbolcularıyla bir sistem takımı oluşturdu Başakşehir. Büyük takımların karşısında ne kadar iyi takım olursanız olun, maçlar zordur. Başakşehir; Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi sürekli yendi ama en önemli maç geldiğinde kaybetti. Yanlış bir şey yapmadılar ama karşılarında da Fenerbahçe vardı. Alınan sonuç normal” ifadelerini kullandı.

“ALİ KOÇ, FENERBAHÇE İÇİN BÜYÜK ŞANS"
Fenerbahçe’de Ali Koç’un aday olmasıyla birlikte gerçekleşecek olan kongre üzerine de konuşan Ali Şen, “Soranlara anlatıyorum. Kime oy vereceğiz diyorlar, şunu söylüyorum. Aziz Yıldırım 20 yıldır görevde. Ali Koç, Türk futbolu için ve Fenerbahçe için büyük şans. Oy verecek kişi şunu düşünsün, hangisi Fenerbahçe’ye daha faydalı olur, daha büyük hizmetlerde bulunur. Bu sorunun cevabı zor değil. Aziz Yıldırım büyük işler yaptı, 20 yıl geçti. Ali Koç büyük sermaye getirecektir, büyük para koyacaktır. Bunların hepsi, 20 yıldır başkanlık yapan, taraftarı tarafından istifaya davet edilen Aziz Yıldırım için iyi değil. Benim de adayım Ali Koç dese, Ali’nin yanında otursa, Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre olur. Ama görülüyor ki seçim olacak ve hayırlısı olsun” dedi.

“DİĞER KULÜPLERİN DE ALİ KOÇ'LARI OLMALI"
Türkiye’de kulüplerin battığının altını çizen Ali Şen, “Gaziantepspor gibi bir kulübün durumu ortada, Samsunspor ortada. Yıllardır savunduğum bir konu var. Spor kulüpleri bölünmeli. Mesela Fenerbahçe’de futbol kulübü olmalı, başkanı yönetimi ve bütçesi ayrı, basketbol kulübü ayrı olmalı, başkanı, bütçesi ve yönetimi ayrı olmalı. Tekli yıllarda bir kulübün, çiftli yıllarda diğer kulübün seçimi yapılı, delegeler de her yıl gelip kulüpte ne olup bittiğine bakar. Böyle bir durum olduğu zaman Fenerbahçe’de Ali Koç’un yaptığı bu adım, elini taşın altına koymasıyla diğer kulüplerde de Ali Koç’lar çıkar. Galatasaray’da Ali Sabancı var, Beşiktaş’ta Hüsnü var, Tuncay var. Zengin holdingleri spora sokup, iş dünyasındaki rekabeti spor kulüplerine de yansıtırlarsa müthiş bir adım atarlar” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
sen takma dişlerini değiştir bi önce
Doğru demiş ali şen başkan evet çok büyük bir şans fenerbahçe için degişim şart oldu artık gelenek degil yenilik zamanı ali koç çok yakışacak frnetbahçe başkanlığına aziz yıldırım koltuğu seçim olmadan devretmesi onu onursal başkan yapar böyle giderse fenerbahçe kaybedecek rakipler kazanacak tek bir aday ile girmek seçime hep mualifsiz bir seçim olur kenetlenmek gerek oynan oyunlar belli çınar agaçımız fenerbahçemizin aile olarak iri diri oöursa kulüp başarı gelir yoksa gerilim olur sa kargaşa olursa kulüp bir adım ileri gitmez başarının formula yenilik zamanı slogan ŞİMDİ TAM ZAMANI demektir
şans ama anlayana yine gider aziz yıldırıma oy verirler
Ali Koç adayım dediği anda başkan oldu zaten. Bunu Aziz Yıldırım bile biliyor.
aziz yıldırım ben bıraktım diyene kadar devam .Ali.koçuda istemiyorum üye olarak maddi katkı istiyorsa veremezmiki niye başkan olunca versin.Ali isim yapmak istiyorsa KOÇ adına yapsın VEHBİ KOÇ gibi olabiliyorsa ne mutlu ona bıraksın bu top işlerini hobi olarak düşünsün .
eyer kim aziz yıldırıma oy verirse fenerbahçeye ihanet etmiş olur gerçi fenerbahçenin gerçek sahipleri taraftardır taraftarında başkanı ali koç,tur
Evet başkan değişikliği kesinlikle olmalı yoksa bu gidişle taraftar kalmayacak aykut aziz kale arkalarına geçip seyredecekler
Diğer Haberler