YURTHABER

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi Başhekimi Kaya:

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Kaya, "Aldığımız son cihazlarla tıbbi cihaz eksiğimiz kalmadı"dedi.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Kaya, "Aldığımız son cihazlarla tıbbi cihaz eksiğimiz kalmadı"dedi.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, satın aldıkları yaklaşık 500 bin lira değerindeki tıbbi cihazlarla hastalara daha hızlı teşhis ve tedavi uyguladıklarını anlattı.

Hastanede olması gereken tüm cihazların tamamlandığını belirten Kaya, "Göz anjiyosu, 2. basamak işitme testi cihazı ve dobler ultrason cihazı olmak üzere toplam 6 cihaz aldık. Aldığımız son cihazlarla tıbbi cihaz eksiğimiz kalmadı" dedi.

Branş doktor sıkıntılarının olduğunu anlatan Kaya, 2 çocuk doktoru, 5 acil hekim, 2 göz ve 2 kulak burun boğaz uzmanı ile 1 mikrobiyoloji uzmanına ihtiyaçlarının olduğunu ve konuyla ilgili talepte bulunduklarını söyledi.

Amasya'da toplam 35 aile hekimi olduğunu, bu hekimlere acil serviste ayda bir nöbet önerdiklerini ancak hekimlerin konuya sıcak bakmadığını kaydeden Kaya, "Acil hastaların yüzde 70'i aile hekimlerinin hastaları, bu hastalara aile hekimlerinin ayakta ve yatakta poliklinik desteği sunmaları halinde acil serviste daha kaliteli sağlık hizmeti sunulacağına inanıyorum" diye konuştu.

Hastanelerinin A2 grubunda iken yapılan protokol ile şuan Sağlık Bakanlığı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu anımsatan Kaya, 10 civarında eksik branş olduğunu, söz konusu kadroların tamamlanmasının ardından 3. basamak hastalarına da hizmet vereceklerini ve yüzde 1 oranındaki sevkin binde 1'e gerileyeceğini anlattı.

Kaya, söz konusu geçiş sürecinin hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Muhabir: Fatih Mehmet Kürkçü

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın