Antalya'da sahile vuran dev balina kurtarıldı

Antalya’nın Finike ilçesinde sahile vuran dev Gagalı balinasının yardımına bölgede bulunan balıkçılar ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri yetişti. Balinanın sol gözünde bir adet kanca tespit edilerek çıkarıldı. Öte yandan, balina, yapılan işlemin ardından bulunduğu yerden kurtarılarak gözlerden kayboldu.

Finike ilçesi Hasyurt Mahallesi Piknik Alanı Mevkii sahile dün balık tutmak için gelen vatandaşlar, sahilde zor durumda olan dev Gagalı balinasını gördü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de geldi. Bir süre sahilde dalgalarla mücadele eden balinanın yardımına vatandaşlar ve ekipler koştu. Vatandaşlar ve ekiplerin mücadelesi ile dev Gagalı balinası sahilde dalgalardan kurtarılarak açığa çekildi. Balığın daha sonra gözlerden kaybolduğu görüldü.
Öte yandan, dev balığın sol gözünde bir adet kanca tespit edildiği öğrenildi. Kanca, Finike Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü ekipleri tarafından çıkarıldığı öğrenildi. Balinanın sahilde mücadelesi ve kurtarıldıktan sonra uzaklaşması ise vatandaşların cep telefonları tarafından kaydedildi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
hükümet atmıştır o balinayı oraya demi çapulcular
Allah akıl fikir ihsan eylesin sana..
SAHİLLERİMİZİN PİLOT BÖLGELERİNDE ÜNİVERSİTELERE BAĞLI DENİZ CANLILARI ARAŞTIRMA VE SU ÜRÜNLERİ HASTANELERİNİN KURULMASI ŞART. BUNLARI TAŞIYACAK AMBULANS TEKNELER VE ARAÇLAR OLMALI...
yazık dünyanın içine ettiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler