SPOR

CANLI

Astana maçı öncesi şaşırtan karar

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Astana Arena Stadı'nın üzerinin örtülmesini istemedi.

Astana maçı öncesi şaşırtan karar

Şampiyonlar Ligi’ndeki Astana-Galatasaray maçı öncesi Kazak ekibi stadın çatıyı kapatarak ısıyı artırabileceklerini söyledi, Cim-Bom ise bu “sıcak” öneriyi kabul etmedi.

*'BURADAN 1 YA DA 3 PUANLA DÖNMEK İSTİYORUZ'

Astana ekibinin yetkilileri, Galatasaray’ın kabul etmesi durumunda Astana Stadı’nın çatısının maç saatinde kapatılabileceğini bildirdi. Karşılaşma saatinde havanın eksi 1 ila 3 derece arasında soğuk olacağını bildiren Astanalı yetkililer, dostluk adına çatının örtülmesini önerdi. Bu durumda sıcaklığın 14 dereceye çıkacağı da vurgulandı.

*'SIKI BİR FENERBAHÇE TARAFTARIYIM'

Galatasaray, yapılan bu teklifi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na sundu. Ancak Hamzaoğlu, çatının kapatılmasının kendilerinin aleyhine olacağı gerekçesiyle bu öneriyi kabul etmedi. Hamza hocanın, kapalı stadyumda oluşabilecek taraftar baskısı nedeniyle böyle bir karar aldığı ifade edildi.

*ASTANA-GALATASARAY MAÇI SAAT 19.00'DA TIVIBU SPOR'DAN NAKLEN YAYINLANACAKTIR

Zemin korkuttu

Galatasaray, dün 15 dakikası basına açık antrenmanla çalışmalarını tamamladı, kampa girdi. Suni çime alışmak için 2 gün önceden Astana’ya gelen sarı-kırmızılılarda özel kramponlarla maça çıkılacağı bildirildi. İki gündür yapay alanda antrenman yapan futbolcuların zeminden çok şikayetçi oldukları belirtildi. Sağlık ekibi ve teknik heyet de sakatlık konusunda oyuncuları uyardı.

Astana Arena kapatıldığında hava sıcaklığı 15 derece kadar artıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler