SPOR

Aykut Kocaman teşhisi koydu

Aykut Kocaman yönetimle yaptığı toplantıda geçen sezon yaşanan başarısızlığın kadro yetersizliğinden kaynaklanmadığını belirtti, esas problemin, takım havası ve kimyasının bir türlü oluşmamasının yanısıra özgüven kaybı olduğunu söyledi.

Aykut Kocaman teşhisi koydu

Teknik Direktör Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin iyi bir kadrosu olduğunu düşünüyor. Bunu daha önce katıldığı televizyon programlarında ısrarla ifade edentecrübeli çalıştırıcı yöneticilerle yaptığı değerlendirmede de bu görüşünü detaylandırdı.

Kocaman, geçen sezon yaşanan başarısızlığın temel sebebinin kadro olmadığının altını çizdi, Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Manchester United ile Hollanda Ligi şampiyonu Feyenoord gibi ekipleri devirdiğini belirtti. Sarı-lacivertli ekibin hocası, geçen sezonki esas problemin, takım havası ve kimyasının bir türlü oluşmamasının yanısıra özgüven kaybı olduğunu vurguladı.

Kocaman’ın takım kadrosunun yetersiz olmadığına yönelik tespitleri bir başka açıdan da önem taşıyor. Çünkü Advocaat’ın oyuncuların yetersiz olduğuna yönelik eleştirileri takım içinde ciddi sıkıntı yaratmıştı. Özellikle bazı isimler özgüven kaybı yaşamıştı. Kocaman’ın bu olumlu açıklamaları en azından takımda kalacak olan isimlerin moral bulması açısından da oldukça önemliydi. Tecrübeli hoca daha eşofmanlarını giymeden futbolcularına güven mesajı verdi.

İsviçre yolcusu

Sarı-lacivertliler ilk etap kamp çalışmalarını Topuk Yaylası’nda yapacak. Ardından hazırlık maçları için İsviçre’ye gidilecek. Teknik Direktör Kocaman’ın isteği doğrultusunda burada güçlü takımlarla hazırlık maçları yapılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Aykut Kocaman'ı beğen beğenme önemli olan şu; haziran ayında görevinin başında, tüm transferler için emek ve zaman harcıyor. Antrenör'ün fikriyle kurulan bir takım çıkartacak ortaya. Menajerlerin yönetime kabul ettirdiği satışlardan kurulmuş bir kadro olmayacak. Takımın başında rakiplere ilgisiz, 70 yaşında, ülkeye yabancı bir hoca olmayacak. Ligi ve rakipleri (Anadolu takımlarına kadar) tanıyan, yürekli, iyi bir Fenerbahçe'li olacak. Şimdi vır vır konuşma zamanı değil, 3 temmuzdan sonra tüm camiayı bir arada tutan Aykut Hocamızın yanında olma zamanı.
sen teşhis koyacak kapasitede değilsin aykütük kocaman..sen kendin bir vakasın..güzelim fenerbahçemizin içine eden aziz ve ali yıldırım kardeşlerinin istifası senin sayende olacak ,hep beraber kovacak bu taraftar sizleri..hasan ali kaldırım denen futbolcu görünümlü insanla 3 yıl daha uzatarak nasıl korkak berbat futbol oynatacağının sinyalini verdin,dakika 15 skor 1-0. dakika dk 60 forvet çıkar defan sok,dk 75 orta saha çıkar defans sok ve maç sonu açıklama dk 90 da gelen o golü yememliydik,direncimizi daha da arttırmamız gerekiyor..seninle geçen 3 yıl berbattı aykütük,hiç özlemedik seni.defol
beter olun cirkeflerr size şampiyonluk filan yok basketbolla devam edin zararına oynayın işte 15 senede bi kere olabilirseniz olursunuz artık şampiyon zaten 10 yıla cıktı heralde
@kuzey_3412 DEPRESYON İLACIYLA GEZDİNİZ 7 SENE İLACI BULAMAYAN TİNER ÇEKTİ.SEKİZTAŞLI
kısa yorum yazın kardeşim köşe yazarı gibi yazmışsınız ne çok bilen var
Fenerbahçe de teşhis kolay. Önemli olan tedavidir. Takımda saha içi lider yok. Topu kaybedip eli belinde rakibin gidişini seyreden; Emenike, Ozan, Lens, Volkan Şen gibi oyuncuları azarlayacak biri lazım. Herzaman Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım, Şener gibi oyunculara kızıyoruz. Çünki bu oyuncular can siperane oynuyor hata da yapıyor. Diğerleri gibi kaçak dövüşmüyorlar. Birde Volkan Demirel e topu oyuna sokmayı, taç atışı yapılacağı zaman pas alacak gibi tüm oyuncuların hareketli olmasını öğretmek lazım.
lensmi oha rakibin gidişini en az izleyen oydu bu sene
ezberletiyorlarmı canım size bunları :)
şikeye devam azıze ay şut şike bahce şampuan
@alperenali1 ay lı maylı konuşan top ne diyon ezik..
Ne başkanının yüzü kızarıyor nede hocasının nasıl bir yüzsüzlük nasıl bir rezilliktir
@ysrgns yüzleri kızaracak ne varmış...birilerinin yüzü kızaracaksa sahada başedemediği takımı yok etmek için hacı hocalara himmet parası ödeyip kumpas kurduranların,küme düşmesin diye kendi sahasında rakibine yatanların,federasyon başkanı ile şampiyon olanların yüzü kızarsın...
@cesukan Onu himmetçilere söyle ben zimmetçilerdenim :) başkanınız gibi taraftar olarak sizlerde aynısınız :) siz böyle olmaya devam ettikçe biz daha çok büyüyeceğiz.
@cesukan kumpasmı sana götümle gülerim mal.siz hala kumpas dıyın yakında fıfa size kuımpasmı yoksa şikemi soyleyecek beyınıszler.
teshiş saraydan ızın alındı radara yakalanmadan yan yollardan gıdılecek.
en son kupada koymuştu, teşhisde ne var geçmişide biliyorsa tamamdır.
Diğer Haberler