YEMEK

Bayramda yapılacak en lezzetli ve yumuşak kavurma tarifi! Kurban etiyle kavurma nasıl yapılır?

Kurban Bayramı yaklaşırken, en lezzetli kavurma tarifi en çok araştırılan tarifler arasında yer alıyor. Genellikle kavurma tariflerinde kurban etinin sertliği büyük sorun oluyor. Bazı püf noktalara dikkat edilerek yumuşak bir lezzet elde edebilmek mümkün. İşte bayramda yapılacak en lezzetli ve yumuşak etli kavurma tarifi!

Bayramda yapılacak en lezzetli ve yumuşak kavurma tarifi! Kurban etiyle kavurma nasıl yapılır?

Kurban Bayramı'nın geleneksel tariflerinden olan kavurma tarifi merak ediliyor. Genelde etin sertliğinin problem haline geldiği kavurma yemeğini daha yumuşak ve lezzetli bir şekilde yapabilmek mümkün. Et dışında zeytinyağı, kuru soğan ve birkaç malzeme ile kolayca kavurma hazırlayabilirsiniz. İşte Kurban Bayramı'na özel en lezzetli kavurma tarifi!

KURBAN BAYRAMI'NDA YAPILACAK KAVURMA MALZEMELERİ NELER?

Zeytinyağı
Tuz
1 kilo dana eti
1 baş kuru soğan
2 yemek kaşığı

KAVURMA TARİFİ!

Öncelikle eğer etleriniz kuş başı değil ise etleri kesmelisiniz. Ardından keskin bir bıçakla üzerindeki sinirlerini alın ve kuşbaşı şekilde doğrayın. Büykçe bir çelik tencereye sıvıyağ ekleyin ve iyice kızdırın. Sonrasında etler suyunu salana dek orta ateşte pişirebilirsiniz. Ardından içerisine kabuğu soyulmuş bütün soğanı da ilave edin.

Ocağı kıstıktan sonra etler yumuşayana dek kısık ateşte (1 saat civarı) pişirin ve bu esnada ara sıra karıştırın. Ocaktan almadan 15 dakika kadar önce ise üzerine tuz ilave edin.

Kavurmanızı sıcakken dilediğiniz şekilde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler