Belediyeler sıraya girdi! Tanesini 5 TL'den satıyor

Gelişen teknoloji ile bir birçok meslek para kazandırmadığı için cazibesini kaybedip unutulmaya yüz tutarken, Aydın’ın Germencik ilçesinde yaklaşık 45 yıldır çalı süpürgesi yapıp satan Mehmet Ali Uçar teknolojiye yenilmeyen nadir kişilerden biri oldu. Yılın her mevsimi süpürge yapıp belediyelere satan 63 yaşındaki Mehmet Ali Uçar, belediyelerden gelen talepleri yetiştirmeye çalışıyor.

Davul çalıp zurna üflemeyi beceremeyince dedesinin yardımı ile çocukluğunda süpürge yapmayı öğrenen Mehmet Ali Uçar, Aydın’ın Germencik ilçesinde yaklaşık 45 yıldır süpürge satarak ekmeğini kazanıyor.

"BENDEN BAŞKA YAPAN KALMADI"

Eskiden her bölgede süpürge üretildiğini ancak son teknoloji temizlik araçları çıkınca süpürge üreticilerinin de yavaş yavaş bu işi bıraktığını belirten Mehmet Ali Uçar, “Bizim mahallede herkes davul zurna çalarak geçinir. Benim yapacak başka bir işim olmayınca bu işe devam ettim. Şimdi benden başka süpürge yapan kalmadı. Sahil bölgelerinde yetişen bu süpürge otlarını toplayıp depoluyorum. Yılın 12 ayı süpürge yapıyorum. İşletmelerden sipariş geldiği gibi özellikle belediyelerin temizlik işleri müdürlüklerinden yoğun talep alıyorum. Allah’a şükür işlerim gayet iyi” diye konuştu.

Süpürme araçları ile temizlik yapılmayan sokaklarda en pratik temizliğin çalı süpürgelerle yapıldığını belirten Uçar, Aydın’daki çeşitli belediyelerin yanı sıra Muğla ve İzmir ilindeki çeşitli belediyelere de sipariş üzerine süpürge ürettiğini ifade etti. 4 çocuğunu süpürge bağlayıp satarak büyütüp evlendirdiğini kaydeden Mehmet Ali Uçar, süpürgenin tanesini 5 TL’den sattığını günlük 40-50 civarı süpürge ürettiğini söyledi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
adama lafım yok ekmeği ancak chp belediyeleri parasızlıktan çalı süpürge alıyorlardır çünkü onlar halen 80 yıllırı yaşıyorlar
evet 25 sene istanbulu yönettiniz sokaklar patates tarlası, sizin belediyeler bonkör masallah ama yandaşa, tarikatlara, haciya hocaya
evet chp belediyeleri yokluk icinde sizin belediyeler de devletten fazla fazla aldığı yardimi nasil yandaşa el altindan veririz derdinde. Istanbulu 25 sene yönet ama istisnasiz sokak aralarının %95i patates tarlası gibi yol bırak giderken. Bu millet sizinle akraba oldu masallah hergun sizlere saydirmaktan
ömrümde senin gibi mal insan görmedim. Türkiye'nin bütün belediyelerinde çalı süpürgesi kullanılmakta uzaydan mı geldin sen.
@relax35x Ben bir Mhp li olarak asla Aydına laf söyletmem. Özlem hanım gerçekten çalışıyor işini yapıyor. Bazıları gibi ebesini dedesini koyup 3-4 maaş almıyor. İşini yaptığı için taraflı tarafsız oy alan CHP den tek insandır Özlem hanım. Daha fazla uzun yazarımda anlıycak insan lazım ..
akp nin yönettiği 70.000 kişilik Kırşehir Belediyesinin 1 nisan itibariyle borcu 462milyon tl, normaldir sizinkilerin başka supurge kullanması başkan
RABBİM SAĞLIĞINI DAİM ETSİN.ÇEVREYE ZARAR VERMEDEN ÜRETEN,ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN ÇABA GÖSTEREN VE ALINTERİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLAYAN BU NASIRLI ELLERİ ÖPMEK İNSANİ GÖREVDİR. HELAL SANA EMMİ.
nasıl ve neyle hizmet ettiğinin bir önemi yok birşeyler üretebiliyorsan, ülke ve insanlık için birşeyler yapıyorsan yeter. sen de bu işin ucundan tutmuşsun tebrikler..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler