MAGAZİN

Bella Hadid boynuna puşisini geçirip Filistin eylemine gitti

Baba tarafından Filistin kökenli olan ünlü model Bella Hadid, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı.

Bella Hadid boynuna puşisini geçirip Filistin eylemine gitti

Anne tarafından Hollandalı, baba tarafından Filistin kökenli olan ABD'li model Bella Hadid, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı.

ABD’de düzenlenen Filisatin eylemine katılan 24 yaşındaki süper model, elinde Filistin bayrağı ve boynunda puşisiyle “Filistin’e özgürlük” sloganları attı.

"ÖZGÜR FİLİSTİN"

Protesto anında çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşan Hadid, “Kalbimin hissetme şekli bu. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin!” mesajını yazdı.

Jbs6zGIyIkSHLG54-X-lwA

Büyükanne ve büyükbabasının 1941 yılında Filistin’de evlendiklerinde çekilen fotoğrafını paylaşan Hadid, babası Muhammed Hadid’in ailenin sekiz çocuğundan biri olduğunu, 1948 yılında tüm ailenin önce Suriye’ye, ardından Lübnan ve Tunus’a iltica etmek zorunda kaldığını anlattı.

"BU DİN MESELESİ DEĞİL"

Hadid, şu notu düştü:

VgBbCYyxKEK8e7oaDL7Dmw

“Ailemi seviyorum, Mirasımı seviyorum, Filistin'i seviyorum. Daha iyi bir ülke için umutlarını kalbimde tutmak için güçlü duracağım. İnsanlarımız ve çevrelerindeki insanlar için daha iyi bir dünya diliyorum. Tarihimizi asla silemezler. Tarih tarihtir!”

Dört yıl önce katıldığı bir Filistin eyleminden fotoğrafını da paylaşan Hadid, ”Lütfen okuyun ve kendinizi eğitin. Bu bir din meselesi değil. Bu birilerinin diğerine nefret kusması değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı” ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
şov yapmaya koşmuş bence
Sence şova ihtiyacı varmı.kadın belki baskılardan ötürü yapmış olduğu anlaşmalardan bile olacak zamanında mesut özilin başına geldiği gibi sen herhalde çok korkuyorsunki çevrende bu kıyama ses çıkaranlar bile sana batmış
o meydanda se ise orurdugun yerde bakip fikir uretiyosun o show ise sende boş sun
@derman_sahin_1930 Giderse şov yapmaya gitmezse duyarsız. İnsanların gerçek düşüncelerini nasıl anlayabiliyorsun? Anlayamıyorsan niye görüş bildiriyorsun?
yok sana kapak olsun diye gitmiş
memleket sevdalısı kadın helal olsun bizim Türküm deyipte ülkesine düşmanlık edenlerden değil en azından
@yavuz_1930_uayhg Memleket sevdalısı. Tarihten de bahsediyor. Ancak, tarihini derinden bildiğini zannetmiyorum. Lise tarih dersi kitabında yazan bir bilgiyi söylemek isterim: Antik dönemde Yahuda Bölgesi'nde Yahudiler yaşıyor imiş. Yani, bugünkü sorunların yaşandığı coğrafi bölgelerde. Daha sonra, önce Babil Hükümdarı Nebukadnezar Yahudileri topraklarından sürmüş sanırım. Bundan da sonra asıl darbeyi Romalılar vurmuş ve onları sürgün etmişler. Bu bilgi, bugün küçümsenen liseler ile ilgili bir tarih kitabında yazar. Bu sebeple olsa gerek ki, Yahudiler için bazı kalıplar olabilir. Not: Objektif!
Bu kizi tebrik etmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Geri Dön