SPOR

Tweet attı, ceza aldı! Futbol hayatı bitebilir

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin formasını giyen Bernardo Silva, takım arkadaşı Benjamin Mendy ile alakalı yaptığı bir paylaşımın İngiltere Futbol Federasyonu (FA) tarafından "Irkçılık" olarak nitelendirilmesi nedeniyle bir resmi maçtan men ve 50 bin Pound para cezası aldı.

Tweet attı, ceza aldı! Futbol hayatı bitebilir

Manchester City'nin yıldızı Bernardo Silva, takım arkadaşı Benjamin Mendy hakkında attığı ırkçılık içeren tweet nedeniyle 50 bin pound para cezası ve 1 maç men cezası aldı.

Manchester City Kulübü'nden yapılan açıklamada, İngiltere Futbol Federasyonu'nun kulübe yaptığı bilgilendirmede, oyuncunun "Irkçılık" yaptığına işaret edildiği ve oyuncunun yaptığı paylaşımın "Ağırlaştırılmış ihlal" statüsünde değerlendirildiği ifade edildi.

bernardo-silvanin-paylasimina-bir-mac-ceza-geldi_8623_dhaphoto1

"BU DÖNEMDE ARKAŞINA ŞAKA BİLE YAPAMIYORSUN"

Bernardo Silva, 22 Eylül'de Twitter'dan yaptığı paylaşımda, takım arkadaşı Benjamin Mendy'nin çocukluk fotoğrafını ve bir çikolata markasının maskotunu paylaşmış, bu paylaşıma "Tahmin edin kim" notunu düşmüştü. Silva, tepkilerin ardından bu paylaşımı kaldırarak, "Bu dönemde arkadaşına şaka bile yapamıyorsun" ifadelerini kullanmıştı.

İNGİLTERE'DEKİ FUTBOL HAYATI BİTEBİLİR

Öte yandan oyuncuya, detayları ileriki dönemde İngiltere Futbol Federasyonu tarafından açıklanacak olan yüz yüze yapılacak bir eğitim programına katılmak zorunda olduğu bildirildi. Eğer oyuncu, 4 ay sürecek bu programı tatmin edici bir şekilde tamamlayamazsa, oyuncunun tüm yerel kulüp etkinliklerinin askıya alınacağı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bence Irkçı bir paylaşım yok,asıl böyle davranarak İngiltere futbol federasyonu ırkçılık yapiyor!
siyahlar kendilerini aşağı görüyor, beyazlar da her defasında onların bu 'zaafını' kullanıyor. halbuki siyahların beyazlardan fazlalığı bile var renkleri. bizim rengimiz bile yok :)
Bu konudaki hassasiyet olağanüstü.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler