SPOR

Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka, Basketbol sezonuna -1 puanla başlayacak!

Türkiye Basketbol Federasyonu, mali kriterlere uymayan Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka'nın sezona - 1 puanla başlayacağını açıkladı.

Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka, Basketbol sezonuna -1 puanla başlayacak!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), mali kriterlere uymadıkları gerekçesiyle Galatasaray, Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka'nın yeni sezona -1 puanla başlayacağını duyurdu.

TBF'den yapılan açıklamada, bugün toplanan yönetim kurulunun, Basketbol Süper Ligi'nde yer alacak kulüplerin başvurularını, kulüp mali denetim ve lisans talimatı hükümleri kapsamında inceleyerek karara bağladığı aktarıldı.

Yönetim kurulunun, Afyon Belediyespor, Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji, Bandırma Basketbol İhtisas, Beşiktaş, Bursaspor, Büyükçekmece Basketbol, Darüşşafaka, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantep Basketbol, Pınar Karşıyaka, Orman Gençlikspor, TOFAŞ ve Türk Telekom'un ulusal lisans almasına karar verdiği belirtildi.

Açıklamada, sundukları belgelerde gerekli şartları sağlayamayan Galatasaray, Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka'ya birer puan silme cezası verilmesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

Gerekli kriterleri yerine getiremeyen Bakırköy Basket'in ise (İTÜ Basket) yeni sezonda lige alınmamasına karar verildiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Baketbolun devi KARŞIYAKA basketbol diye yazılır KARŞIYAKA diye okunur basketbol bilmeyen yada yanlı adamlara yazdırmayın ayrıca yazıya bakın ya KARŞIYAKA cezaya itiraf edecekte nedir???siz türkçe yoksunu adamlara haber yaptırıyosunuz yazık halinize ezikler
bir gs li olarak soruuorum medya bozuntusu haber kanalı karşıyaka fransız takımımı ya da gs bjk den daha mı kötü bir takım mı da o başlığı attın öyle
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler