SPOR

Beşiktaş'ta sıkıntı yaratan maaş krizi

Beşiktaş'ta alınan başarısız sonuçlardan sonra futbolcuların kazandığı ücretler eleştirilme başlandı.

Beşiktaş'ta sıkıntı yaratan maaş krizi

Beşiktaş’ta taraftarın hedefinde Fikret Orman var… Sadece en lüzumlu zamanlarda takımın önemli oyuncularının satılması değil, transfer adına bazı oyunculara ödenen astronomik rakamlar da dikkat çekiyor. Loris Karius'un, Liverpool’da 1.3 milyon Pound’a oynarken, Beşiktaş’tan 3 milyon Euro alması. Bonservisinin gelecek sezon 8.5 milyon Euro’ya alınmak zorunda olması rahatsız ediyor.

Aynı şekilde Torino’da 1.4 milyon Euro’ya oynayan Adem Ljajic’in 2 milyon 250 bin Euro’ya alınması ve Karius gibi gelecek sezon 7.5 milyon Euro kesin satın alma bedeliyle anlaşmaya varılması sıkıntı yaratıyor. Pepe ve Quaresma (35) ile Vagner Love ve Adriano (34) gibi isimlerin kendi yaş gruplarında en fazla kazanan futbolcular arasında yer almaları da dikkatlerden kaçmıyor.

(FOTOSPOR)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
hepsi gidecek. Lorius Karius Ljajic boşa yarıtımlar değil. Q7 gibi Beşiktaşı kendine oynatan adamlar gittiğinde bu takım düzelelecek. Canerin yedek oyuncu bile olmadığı anlaşıldığında iyiye gideceğiz. Doğru adamlara kaptanlık verildiğinde şampiyon olacağız
Bu sadece Beşiktaş ın değil maalesef Türk futbolunun ortak sıkıntısı . Bir elin parmağına geçmeyecek bir kaç futbolcu hariç acaba hangileri ülkemize ne kazandırdı ki kazandıklarının yanında . Asgari ücretlinin 1600 TL aldığı ülkemizde aldıkları paralarla sanki bize her sene kupa getiriyormuş gibiler . 80 milyonluk ülkede 20 tane adam çıkartıp dünya futbolunda ( aslında nerdeyse tüm spor dallarında ) Tek çare gerekirse 20 yıl beklemek olsa bile ALTYAPIYA yatırım yapmak . O zaman takımlar sadece başarı değil para da kazanır .
türkiyeye gelen yabancı tanınmış futbolcular zaten düşük para kabul etmiyor. pepeye bu kadar para verilmese türkiyeye gelir mi? karius ta aynı. q7 yi elinde tutamazsın. malesef ligimiz tanınmış ve üst düzey değil öyle olunca oyuncu getirmek kolay değil
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler