SPOR

CANLI

Beşiktaş'ın transferlerine Putin engeli

Boyko ve Douglas için Dnipro Kulübü'ne 6 milyon Euro'luk paket teklif sunan Beşiktaş, günlerdir olumlu ya da olumsuz bir yanıt alamadı. Bunun sebebi ise Dnipro'nun sahibi olan Ihor Kolomoyskyi'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaşadığı sorunlar. Moskova'daki bankalarına el konulan ünlü işadamı, ortalarda görünmüyor.

Beşiktaş'ın transferlerine Putin engeli

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim ve iki ülke arasındaki siyasi kriz Beşiktaş’ın transferini de etkiledi. Kartal, Boyko ve Douglas transferi konusunda Ukrayna ekibinden olumlu ya da olumsuz bir cevap alamayınca iş krize girdi.

Dnipro Kulübü’nün sahibi olan ve aynı zamanda Ukrayna’nın en zengin üçüncü kişisi konumundaki Ihor Kolomoyskyi’nin, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaşadığı düşmanlık yüzünden ortalarda görünmediği belirtildi.

Putin’in, ünlü iş adamının Moskova’daki bankalarına el koyduğu, Kolomoyskyi’nin ise Ukrayna’daki Putin karşıtı siyaseti desteklemesi yüzünden krizin daha da büyüdüğü dile getirildi. Bundan dolayı da transferin bitirilemediği ifade edildi.

[Putin'in baskısına daha fazla dayanamadılar](http://spor.mynet.com/futbol/89560-putine-resti-cektiler-turkiyeye-gidecegiz.html)

BOYKO'YA 2, DOUGLAS'A 4 MİLYON EURO

Kaleci Boyko için 2, stoper Douglas için ise 4 milyon Euro bonservis bedeli belirleyen Beşiktaş Yönetimi, şampiyon olunması halinde Ukrayna ekibine 1 milyon Euro daha vermeyi garantileyerek, dolaylı olarak bonservise zam yapmıştı. Beşiktaş’ın son teklifini kulübün sahibi Ihor Kolomoyskyi’ye iletmek isteyen Dnipro’nun CEO’su Andrey Stetkenso’nun ise günlerdir büyük patrona ulaşamadığı ortaya çıktı. Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizler nedeniyle Kolomoyskiyi’nin, Dnipro ile hiç ilgilenmediği, buna karşın Beşiktaş Yönetimi’nin ise artık bir cevap verilmesi konusunda Ukrayna kulübüne baskı yaptığı bildirildi.

Ihor Kolomohoskyi, Vladimir Putin ile yaşadığı sorunlar yüzünden ortalarda görünmüyor.

Beşiktaş Yönetimi, anlaşma olması durumunda Boyko’ya ilk yıl için 750 bin, sonraki iki yıl her sezon ise 1’er milyon Euro verecek. Siyah­ beyazlı kulüp, Douglas’a ise ilk yıl 1, sonraki iki yıl için ise 1 milyon 500 biner Euro ücret ödeyecek.

[Lokomotiv'in yenilgisinde 'Putin' şüphesi!](http://spor.mynet.com/galeri/dunyadan-futbol/5345-lokomotivin-yenilgisinde-putin-suphesi.html)

DRIPRO'NUN ALTINLARI

Son dönemde maddi kriz içerisinde bulunan Dnipro’da Douglas ve Boyko ikilisi altın değeri görüyor. Takımın en değerli iki futbolcusu olarak belirtilen Douglas ile Boyko, geçen sezon Avrupa Ligi’nde de takımın en çok öne çıkan isimleri olmuştu.

Transfermarkt verilerine göre, kaleci Boyko 5.5 milyon Euro ve stoper Douglas da yine 5.5 milyon Euro ile en değerli iki futbolcu konumunda gözüküyor.

[Beşiktaş, Boyko ve Douglas ile anlaştı](http://spor.mynet.com/besiktas/90982-besiktas-boyko-ve-douglas-ile-anlasti.html)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Trafikte erkek sürücüler vardır. hiç rastladınız mı bilmem . saygılı olurlardı yol verirlerdi. şimdi erkek görünümlü öküz sürüsü trafiğe doluşmuş . camı açıp yola tükürüyorlar . emniyet şeridinde kaz sürüsü gibi dizilmişler mal mal etrafa bakıyorlar .sinyal vermiyorlar . kamyonla sol şeride geçip anırıyorlar. şehirlerarası yollar kan gölü bunlar yüzünden illa 200 basacak dingil... nerde eski centilmenler
içinde rusya ve ukrayna geçen her haberi siyasete bağlıyorsunuz. putinin haberi bile yoktur bundan.
Hayatımda okuduğum en saçma sapan haber kim hazırlıyo bu haberleri anaokulu terkmi bu arkadaşlar
Takım
O
Av
P
Geri Dön