SPOR

Boksta yeni şampiyon Fury!

Dünya Ağırsiklet Boks Şampiyonluğu unvan maçında İngiliz Tyson Fury, 11 yıldır kemeri elinde bulunduran Ukraynalı rakibi Vladimir Klitschko'yu 12 raund sonunda sayıyla yenerek şampiyon oldu.

Boksta yeni şampiyon Fury!

Dünya Boks Birliği (WBA), Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) şampiyonlukkemerlerine sahip 39 yaşındaki Klitschko ile 27 yaşındaki Fury arasındaki maçAlmanya'nın Düsseldorf kentindeki Esprit Arena'da yapıldı.

Boksta Dünya Ağırsiklet unvan maçında 11 senedir kemerin sahibi olan Klitschko, Profesyonel maçlarda mağlubiyeti olmayan Fury ile karşılaştı. 150 milyondan fazla kişi ekranları başında, 50 bin kişi Esprit Arena'da 140 milyon TL'lik mücadeleyi puan farkıyla Fury kazandı. 2004 yılından bu yana yenilgisi olmayan Wladimir Klitschko, Tyson Fury'e yenilerek Dünya Şampiyonluğunu kaptırdı.

VE BOKSTA BİR DEVİR KAPANDI

Dünya dün nefesini tuttu, bu maçı izledi.

Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonluğu mücadelesinde 11 yıldır kaybetmeyen Ukraynalı boksör Wladimir Klitschko ile İngiliz boksör Tyson Fury karşı karşıya geldi.

12 raund süren mücadelede hakem kararıyla kazanan, maçta kuraldışı hareket nedeniyle puanı da silindiği halde İngiliz boksör Tyson Fury oldu. Tyson Fury, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ünvanını Wladimir Klitschko'nun elinden aldı.

Fury, 12 raundun sonunda üç hakemin ortak kararıyla 115-112, 115-112, 116-111'lik skorlarla Klitschko'yu yendi. Böylelikle Fury 4 federasyonun da kemerini Klitschko'dan alarak yeni dünya ağır sıklet boks şampiyonu oldu.

Fury çıktığı 25. karşılaşmasını da kazanırken, rakibi Klitschko ise 68. maçında 4. yenilgisini aldı.

FURY: HAYALİM GERÇEK OLDU

Fury, Klitschko’yu mağlup ettiği maçın ardından yaptığı açıklamada, dünya şampiyonu olduğuna henüz inanamadığını belirtti.

Karşılaşma için 6 aydan beri hazırlandığını belirten Fury, "Hayalim gerçek oldu" ifadesini kullandı. Fury daha sonra mikrofonu eline alarak taraftarları için şarkı söyledi.

2004 yılından beri elinde bulundurduğu dünya şampiyonluğu unvanını Fury’ye kaptıran Klitschko ise karşılaşmaya çok iyi hazırlandığını ancak maçta rakibi Fury’nin çok hızlı olduğunu ve iyi hareket ettiğini belirtti.

"Fury elinden gelenin en iyisini yaptı. Ben gerçekten başaracağına inanmıyordum" diyen Klitschko, maçın son raundunda geride olduğunu kendisinin de anladığını dile getirdi.

ELİNE MİKROFONU ALDI ŞARKI SÖYLEDİ

Henüz 27 yaşında olan Tyson Fury, maç sonunda renkli tavırlarıyla dikkat çekti. Sevgilisiyle birlikte ringe gelen Fury, mikrofonu eline alarak şarkı söyledi ve ardından Klitschko'ya dönerek şu ifadeleri kullandı:

SENİ SEVİYORUM VE BEĞENİYORUM

"Maçtan önce söylediklerim tamamen takılma amaçlıydı. Seni seviyorum ve çok beğeniyorum Klitschko."

Wladimir Klitschko, maçı kaybederek Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ünvanından olmasına rağmen 18 milyon Dolar'ı cebine koydu. Yeni şampiyon Tyson Fury ise 5.5 milyon Dolar kazandı.

Vladimir Klitschko'nun kendisi gibi boksör olan 44 yaşındaki ağabeyi Vitali Klitschko, profesyonel sporu bıraktıktan sonra siyasete atılmıştı. Eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu Vitali Klitschko, halen Kiev belediye başkanlığı görevini yürütüyor.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler