SPOR

Bosna Hersek'te hakemlere şike operasyonu

Bosna Hersek'in farklı şehirlerinde gerçekleştirilen polis operasyonlarında, şike yaptıkları iddiasıyla çok sayıda futbol hakemi gözaltına alındı.

Bosna Hersek'te hakemlere şike operasyonu

Bosna Hersek Savcılığı'nın talimatıyla yürütülen ve "VAR" adı verilen operasyonda, görevlerini kötüye kullandıkları, organize suça karıştıkları, para ve hediyeler karşılığında bir tarafın lehine maçın skoruna etki ettikleri iddiasıyla profesyonel hakem ve gözlemcilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Savcılıktan yapılan açıklamada, operasyon kapsamında farklı şehirlerdeki birçok adreste aramalar gerçekleştirildiği aktarılırken, gözaltıların 2019 yılı içinde Bosna Hersek İkinci Ligi'nde görev almış bazı hakem ve gözlemcilere yönelik olduğu kaydedildi.

Bu arada, Bosna Hersek Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada da şu ana kadar 11 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun desteklendiği ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
bizede lazım özellikle fbnin macları incelenmeli adamların ayagını kırıcak hakem kırmızıyı bırak sarı bile cıkarmıyor emre küfürler ediyor ceza almıyor rakiplerin penaltıları verilmiyor fener lehine hayali penaltı uyduruluyor zaten gecmişi kirli
TÜRKİYE' den ders alsınlar kanunları değiştirip, şikecileri temize çıkartsınlar, bir de medya üç maymunu oynadım mı, bu iş tamam.....!!!
BİZDE D SORUŞTURMA AÇSINLAR YÜZDE DOKSANI İÇERİDE ALIR SOLUĞU.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler