SPOR

Buffon, 42 yaşına kadar oynamak istiyor

2018 Dünya Kupası’na gidemeyerek büyük hayal kırıklığı yaşayan Buffon, EURO 2020’yi gözüne kestirdi. Efsane kalecinin 42 yaşına kadar oynamak istediği belirtildi.

Buffon, 42 yaşına kadar oynamak istiyor

İtalya futbolunun efsane kalecileri arasında gösterilen Gianluigi Buffon’dan flaş bir karar geldiği belirtildi. SKY Italia’nın özel haberine göre, Buffon’un 2020 yılına kadar futbol yaşantısına devam etmek istediği ve EURO 2020’ye kadar oynamayı düşündüğü vurgulandı. Buffon’un önümüzdeki Mart ayında İtalya’nın yapacağı hazırlık maçlarına da davet edileceği, bunun da ötesinde gözünü EURO 2020’ye kestirdiği kaydedildi.

2018 Dünya Kupası’nda ülkesi İtalya ile gidemeyeceği için büyük bir üzüntü yaşayan Buffon’un bu nedenle ciddi bir hırs içinde olduğu yazıldı. 2020 yılında 42 yaşında olacak tecrübeli file bekçisinin Haziran 2018’de ise Juventus ile sözleşmesi sona eriyor. (MİLLİYET)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sadece İtalya'nın değil dünyanın efsane kalecilerinden biridir Buffon.
buffon 65 yaşına kadar da oynar, ama halı sahada ;)
KENDİNİ İYİ HİSSEDEN GENÇ HİSSEDEN TOPU OYNAMALI KENDİ İSTEDİĞİ ZAMAN BIRAKMALI ÇOK GÜZEL BİR KARAR YAŞ OYNAMIYOR TOPU VUCUT BÜNYE OYNUYOR YAŞ ELLEİDÖRT HALEN BENDE KENDİME GÖRE KAPALI SAHADA OYNUYORUM ŞÜKÜR ALLAHA SAĞLIĞIM YERİNDE
Diğer Haberler